کفش کار

پوتین حفاری

اهمیت پوشش در  انجام کار :

پوشش مناسب بدن و پاها و دست ها از جمله ی ضروریترین کار ها در انجام کار به خصوص کار های سخت می باشد . لباس و کفش و دستکش مناسب در بسیاری مواقع و در شغل های حساس و نیازمند دقت زیاد از پاها و دست ها و بدن محافظت می نماید از این رو در هر شغلی باید پوشش مناسب آن شغل تهیه شود .

پا ها به عنوان قلب دوم انسان ها شناخته می شوند و در صورت آسیب دیدگی  انجام کار ها بسیار مشکل می شود و محافظت و مهربان بودن با پاها وظیفه ی خود افراد می باشد .  کفش ها از جمله ی پوشش های پاها می باشند که نقش بسیار مهمی در راحتی و سالم ماندن پاها دارند و از همین جهت استفاده از کفش کار مناسب در انجام کارهای روزانه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد .

کفش کار

در محیط های کار از جمله محیط های صنعتی خطرات بسیار زیادی پاها را تهدید می کنند که می تواند شامل له شدن پنجه های پا در اثر افتادن اشیاء سنگین و یا برخورد پا با اشیاء تیز و برنده یا برق گرفتی و یا سوختگی و … باشد . کفش کار با خصوصیات ویژه ای که دارند و متناسب برای هر شغل طراحی می شند موجب می شود تا کفش ها در مواجه با این خطرات از پاها مراقبت نماند .

کفش ها و چکه های کار متناسب با شرایط کاری برای حفاظت از ضربه ها و یا رطوبت و .. در محیط های کار و به عنوان عایق های حرارتی و برودتی و الکتریکی طراحی و به کار گرفته می شوند .

خصوصیات کفش های کار :

کفش های کار از جمله ی کفش های ایمنی می باشند که از نظر مقاومت و جنس با کفش های معمولی متفاوت می باشند و برای کارهای مختلف با ویژگی های متفاوتی طراحی می شوند . در انواعی از کفش های کار در جلوی کفش ها تیغه های فولادی تهیه شده اند که این تیغه ها قدرت تحمل وزن های سنگین را دارند و در هنگام افتادن اجسام سنگین و یا برنده به روی  پا ها مانع از آسیب دیدن پنجه های پا می شوند .

جنس کفش های کار از چرم و یا  PVC بسته به نوع و نیاز کار مورد نظر می باشد و چرم ها عایق برق و  PVC عایق شیمیایی می باشند و در نتیجه از برق گرفتی  و همچنین از آسیب مواد شیمیایی به پا ها ، پا را در امان نگه می دارند . کفی کفش های کار از ماده های قابل انعطاف مانند پلی یورتان ساخته می شوند . کفی کفش های کار باید ضد لغزش باشند تا در هنگام وجود آب یا روغن و نفت و … در محیط کار از سر خودن و افتادن افراد جلو گیری نمایند .

خطرات موجود در محیط های کار :

تمامی شغل ها ادارای و رسم نمی باشند که نیاز به لباس رسمی و کفش مجلسی و … داشته باشند . شغل های صنعتی بسیاری  وجود دارند که خطرات زیادی دارند که شامل افتادن اشیاء سنگین ، سر و کار داشتن با سطوح داغ ، کار در محیط لغزنده ، وجود جریان های برق خطرناک در محیط ، کار با مواد شیمیایی خطرناک و … می باشند که برای جلوگیری از خطرات چنین محیط هایی نیاز به پوشش مناسب به خصوص کفش کار مناسب می باشد .

انواع کفش های کار :

کفش های ایمنی کار دارای انواع و اقسام مختلف می باشند که گروه های زنانه و مردانه را شامل می شوند . هر کاری شرایط و سختی های خود را دارد که با مواد گوناگون سر و کار دارند از این رو کفش های ایمنی کار  برای انواع مختلف شغل ها طراحی می شوند .

کفش های کار به صورت  کفش ساق کوتا ه یا ساق بلند و یا چکمه و یا نیم بوت می باشند . همچنین کفش های کار می توانند بند دار یا بدون بند نیز باشند . کفش های کار دارای رنگ های متنوعی می باشند و با طراحی مخصوص مناسب برای تابستان و زمستان می باشند .

پیشنهاد میشود برای دریافت اطلاعات بیشتر به مقاله 10 برند برتر کفش ایمنی در سال مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
preloader