کفش کار

پوتین حفاری

اشتراک گذاری این نوشته

اهمیت پوشش در  انجام کار :

پوشش مناسب بدن و پاها و دست ها از جمله ی ضروریترین کار ها در انجام کار به خصوص کار های سخت می باشد . لباس و کفش و دستکش مناسب در بسیاری مواقع و در شغل های حساس و نیازمند دقت زیاد از پاها و دست ها و بدن محافظت می نماید از این رو در هر شغلی باید پوشش مناسب آن شغل تهیه شود .

پا ها به عنوان قلب دوم انسان ها شناخته می شوند و در صورت آسیب دیدگی  انجام کار ها بسیار مشکل می شود و محافظت و مهربان بودن با پاها وظیفه ی خود افراد می باشد .  کفش ها از جمله ی پوشش های پاها می باشند که نقش بسیار مهمی در راحتی و سالم ماندن پاها دارند و از همین جهت استفاده از کفش کار مناسب در انجام کارهای روزانه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد .

کفش کار

در محیط های کار از جمله محیط های صنعتی خطرات بسیار زیادی پاها را تهدید می کنند که می تواند شامل له شدن پنجه های پا در اثر افتادن اشیاء سنگین و یا برخورد پا با اشیاء تیز و برنده یا برق گرفتی و یا سوختگی و … باشد . کفش کار با خصوصیات ویژه ای که دارند و متناسب برای هر شغل طراحی می شند موجب می شود تا کفش ها در مواجه با این خطرات از پاها مراقبت نماند .

کفش ها و چکه های کار متناسب با شرایط کاری برای حفاظت از ضربه ها و یا رطوبت و .. در محیط های کار و به عنوان عایق های حرارتی و برودتی و الکتریکی طراحی و به کار گرفته می شوند .

خصوصیات کفش های کار :

کفش های کار از جمله ی کفش های ایمنی می باشند که از نظر مقاومت و جنس با کفش های معمولی متفاوت می باشند و برای کارهای مختلف با ویژگی های متفاوتی طراحی می شوند . در انواعی از کفش های کار در جلوی کفش ها تیغه های فولادی تهیه شده اند که این تیغه ها قدرت تحمل وزن های سنگین را دارند و در هنگام افتادن اجسام سنگین و یا برنده به روی  پا ها مانع از آسیب دیدن پنجه های پا می شوند .

جنس کفش های کار از چرم و یا  PVC بسته به نوع و نیاز کار مورد نظر می باشد و چرم ها عایق برق و  PVC عایق شیمیایی می باشند و در نتیجه از برق گرفتی  و همچنین از آسیب مواد شیمیایی به پا ها ، پا را در امان نگه می دارند . کفی کفش های کار از ماده های قابل انعطاف مانند پلی یورتان ساخته می شوند . کفی کفش های کار باید ضد لغزش باشند تا در هنگام وجود آب یا روغن و نفت و … در محیط کار از سر خودن و افتادن افراد جلو گیری نمایند .

خطرات موجود در محیط های کار :

تمامی شغل ها ادارای و رسم نمی باشند که نیاز به لباس رسمی و کفش مجلسی و … داشته باشند . شغل های صنعتی بسیاری  وجود دارند که خطرات زیادی دارند که شامل افتادن اشیاء سنگین ، سر و کار داشتن با سطوح داغ ، کار در محیط لغزنده ، وجود جریان های برق خطرناک در محیط ، کار با مواد شیمیایی خطرناک و … می باشند که برای جلوگیری از خطرات چنین محیط هایی نیاز به پوشش مناسب به خصوص کفش کار مناسب می باشد .

انواع کفش های کار :

کفش های ایمنی کار دارای انواع و اقسام مختلف می باشند که گروه های زنانه و مردانه را شامل می شوند . هر کاری شرایط و سختی های خود را دارد که با مواد گوناگون سر و کار دارند از این رو کفش های ایمنی کار  برای انواع مختلف شغل ها طراحی می شوند .

کفش های کار به صورت  کفش ساق کوتا ه یا ساق بلند و یا چکمه و یا نیم بوت می باشند . همچنین کفش های کار می توانند بند دار یا بدون بند نیز باشند . کفش های کار دارای رنگ های متنوعی می باشند و با طراحی مخصوص مناسب برای تابستان و زمستان می باشند .

بازار کفش ایمنی ، کفش ایمنی را در انواع گوناگون برای شغل های مختلف ارائه می دهد . تنوع رنگی و مدل های زیادی  میباشد و همچنین با فروش تمام برند های کفش ایمنی ایرانی سعی در حمایت از تولید ملی را دارد که طرح ها و طراحی های کفش های ایمنی مطابق با نیاز شغلی مشتریان می باشد که در بازار کفش ایمنی به چشم می خورد

بازار کفش ایمنی ، انواع گوناگون کفش ایمنی برای شغل های مختلف ارائه می دهد که دارای تنوع رنگی و مدل های زیادی می باشد و همچنین با فروش تمام برند های کفش ایمنی ایرانی سعی در حمایت از تولید ملی را دارد همچنین طرح ها و طراحی های کفش های ایمنی، مطابق با نیاز شغلی مشتریان می باشد.
کفش های ایمنی در بازار کفش ایمنی به صورت کفش ایمنی ساق بلند و یا کفش ایمنی ساق کوتاه، کفش ایمنی نسوز یا پوتین حفاری نیز تولید می شود.
کفش ایمنی ایمن پای افزار یکی از بهترین برند های کفش ایمنی در ایران است که با دارا بودن تمام مدل های کفش ایمنی همچون کفش های ایمنی زیره pu ، tpu، کفش ایمنی حفاری، کفش ایمنی بهداشتی پای افزار، کفش ایمنی پرسنلی پای افزار و بیش از 100 نوع کفش ایمنی که شرکت پای افزار با رعایت تمام پروتکل های استاندارد تولید می کند تا بهترین نوع کفش ایمنی را برای مشتریان محترم تولید و روانه بازار کند.
از ویژگی های بارز کفش ایمنی پای افزار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مقاوم در برابر لفزش
  • مقاوم در برابر حرارت
  • مقاوم در برابر ضربه
  • مقاوم در برابر عایق برق
  • عمر بالا
  • عایق حرارتی در فصول سال
  • مقاوم در برابر خستگی
  • آنتی باکتری

جهت تهیه کفش ایمنی ایمن پا افزار از طریق فروشگاه آنلاین بازار کفش ایمنی اقدام فرمایید.

پیشنهاد میشود برای دریافت اطلاعات بیشتر به مقاله 10 برند برتر کفش ایمنی در سال مراجعه فرمایید.

عضویت در خبرنامه بازار کفش ایمنی

جدیدترین پیشنهادات و بهترین مقالات را در ایمیل خودتان دریافت کنید

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.