کفش بیمارستانی

کفش بیمارستانی

از وظایف هر مرکز خدماتی ، خدمت رسانی هر چه بهتر و بیشتر به مرجوعین خود می باشد . مراکز بهداشتی از جمله بیمارستان ها ، درمانگاه ها و آزمایشگاه ها از این امر مستثنا نبوده بلکه وظایف بیشتری را نیز بر عهده دارند . باید بتوان شرایطی را فراهم نمود که افراد با رعایت تمامی موازین بهداشتی به انجام وظایف و اهداف خود بپردازند . بیمارستان ها برای جلوگیری از ورود یا انتقال میکرو ارگانیسم ها و باکتری و ویروس به محیط بیمارستان و بخصوص بخش های ویژه و حتی انتقال آلودگی از این بخش ها به بیرون نیازمند استفاده از تجهیزات ویژه می باشند که در عین ساده بودن بسیار کاربردی می باشند و کفش بیمارستانی یا بهداشتی از این نوع تجهیزات می باشد.

بیمارستان یکی از مهم ترین و اصلی ترین مراکز خدماتی بهداشتی جامعه می باشد . بدین ترتیب باید افراد مراجعه کننده به این مراکز در امنیت کامل بهداشتی و روانی به سر ببرند . برای فراهم کردن این مهم نیاز به پرسنل متخصص و ابزار های کار آمد می باشیم .
تجهیزات بیمارستانی از ابزار ها ، دستگاه ها و وسایل تخصصی و حتی ساده تشکیل شده اند ، که همگی پیرامون یک هدف که حفظ سلامت و بهداشت و درمان و خدمت رسانی است تلاش می کنند . حفظ بهداشت کارکنان بیمارستان ها ، کارمندان ، خدمه نظافت ، پزشکان و علی الخصوص بیماران از وظایف هر مرکز خدماتی می باشد ، و در این راستا باید کلیه تلاش خود را به کار ببرند تا مراجعه کنندگان رضایت کافی را از این مراکز داشته باشند . بدین ترتیب باید افراد مراجعه کننده به این مراکز در امنیت کامل بهداشتی و روانی به سر ببرند ، برای فراهم کردن این مهم نیاز به پرسنل متخصص و ابزار های کار آمد هست . تکمیل تجهیزات بیمارستان برای پیشگیری از هرگونه خطا وظیفه ی نیروی کار آمد و متخصص بیمارستانی می باشد ، که دراین رابطه علم و تجربه کافی را دارند .
یک پزشک مشغول در یک بیمارستان در وهله ی اول باید برای حفظ سلامت بیمار تحت نظر اندیشیده و تلاش کند و هم چنین بدین منظور از تجهیزات خاصی استنفاده کرده و جوانب بهداشت را رعایت کند ، تا از بروز هر گونه آسیبی پیش گیری نماید ، پرستاران نیز همین وظیفه را بر عهده دارند .استفاده از لوازم ولباس ها و کفش بیمارستانی نه تنها از انتقال بیماری بین بیماران جلو گیری می کند بلکه پزشکان و پرسنل نیز در امان می مانند . بیماران بستری در بخش های ویژه که احتمال انتقال آلودگی و عفونت آن ها زیاد می باشد ، و حتی خدمه ی بیمارستان که برای حفظ بهداشت و پاکیزگی این بخش ها و محیط های ویژه به طور معمول در رفت آمد به این بخش ها هستند باید از لباس ها و کفش بیمارستانی استفاده کنند ، زیرا این بخش ها در معرض آلو دگی بیشتری نسبت به سایر بخش ها هستند .

کفش بیمارستانی

کفش های بیمارستانی

کفش بیمارستانی به منظور حفظ بهداشت و جلوگیری از انتقال آلودگی و بیماری و میکروب تولید می شوند . این نوع کفش ها که در عین حال به طور ساده طراحی شده است ولی توانایی جلو گیری از انتقال آلودگی را دارا می باشد . این نوع کفش سبک بهداشتی در محیط های دیگری هم که نیازمند رعایت بهداشت برای پیشگیری از آلودگی و بیماری می باشد مورد استفاده قرار می گیرد . و حتی استفاده از این محصول در برخی از سازمان های حساس کشور که نیازمنده تامین امنیت بهداشتی سازمان خود می باشند و همچنین گاوداری ها و … از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و باید مد نظر قرار داده شود . کفش بیمارستانی نوعی کفش ایمنی می باشد . اهمیت استفاده از کفش بیمارستانی در بیمارستان ها ، درمانگاه ها و مراکز ویژه بهداشتی بسیارحائز اهمیت بوده و باید مورد توجه قرار گیرد . بر طبق تحقیقات انجام شده در هر سال از تعداد هر ده میلیون بیمار که به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه می کنند و بستری می شوند ، حدود هفتصد هزار نفر در طول دوران بستری خود در بیمارستان به عفونت باکتریایی مبتلا می شوند.

کاورهای بهداشتی کفش کفش بیمارستانی

کاور های کفش بیمارستانی یکی از ابزار هایی است که می تواند مورد استفاده در بیمارستان ها ، کارخانه ها، آزمایشگاهها ، اتاق های تمیز ، مراکز تولید کننده صنایع غذایی و حتی موزه قرار بگیرد . برای تسهیل در استفاده از این کاور ها که پزشکان و کارکنان بیمارستان و هم چنین کار کنان و باز دید کنندگان مراکز نام برده شده که از آن در رابطه با کار خود استفاده می کنند از دستگاههی با عنوان کاور پوش استفاده می کنند ، که مواد سازنده ی آن کامپوزیت آلومینیوم و پلاستیک می باشد . طرز استفاده از این دستگاه که برای آسانی و راحتی کار مصرف کننده تولید شده این گونه می باشد که پا در داخل این دستگاه قرار داده می شود ، و با قرار گرفتن پا داخل این دستگاه کاور به صورت اتوماتیک بر روی کفش قرار می گیرد ، بدین ترتیب برای استفاده ، بسیار آسان و کاربردی می باشد. به وسیله ی این کاور کفش می توان از مهمترین مشکلات در مراکز عفونی و اتاق های تمیز که همان وارد شدن آلودگی و گرد غبار که عمده ترین راه ورود آن از طریق کفش ها می باشد جلوگیری کرد . این کاور کفش دارای کش دوخته شده در دو ردیف می باشد که قابل استفاده برای بزرگترین سایز کفش و حتی کفش های پاشنه بلند می باشد.

کاور بیمارستانی

کفش های مخصوص بیمارستانی

نوع دیگری از کفش ها وجود دارند که در بیمارستان ها و اتاق عمل ها مورد استفاده قرار می گیرد و بسیار کاربردی می باشد . این کفش ها که فوق العاده سبک ، راحت ، آنتی استاتیک ، ضد لغزش و قابل شستشو تا دمای پنجاه درجه سانتی گراد می باشد ، تولید شده و در اختیار خریدار قرار می گیرد.

دمپایی های بهداشتی

گروه دیگری از کفش بیمارستانی دمپایی های بیمارستانی می باشند . دمپایی هایی که بیماران و همراهان بیمار زمانی که بیمار تحت بستری می باشد مورد استفاده قرار می دهند . این دمپایی ها باید سبک ، راحت ، در رنگ روشن برای تشخیص سریع آلودگی روی آن ، قابل ضد عفونی و راحت و مناسب برای بیماران باشند و هم چنین از آلودگی سریع بر حضر باشند . به غیر از کفش های تعریف شده در عبارت های قبلی نوع دیگری از دمپایی وجود دارد که تحت عنوان دمپایی مخصوص اتاق عمل عرضه میگردد. این دمپایی مناسب برای اتاق عمل بوده که به طور عمده تولید و به فروش می رسد . باید توجه داشت که وسایل بهداشتی تولیدی برای بیمارستان ها باید در کارخانه های مربوطه و استاندارد زیر نظر وزارت بهداشت تولید گردد ، تا بتوان به طور کامل از سلامت و بهداشتی بودن آن اطمینان داشت . این وسایل بهداشتی تولید شده بعد از کسب مجوز لازم به فروش می رسند .

دمپایی بیمارستانی

دمپایی بهداشتی پرسنل بیمارستان

هم چنین دمپایی های یک بار مصرفی نیز برای بیمارستان تولید می شوند . این نوع دمپایی به راحتی در دسترس بوده و می توان آن را از مراکز فروش تجهیزات بهداشتی تهیه کرده و در اختیار کارکنان بیمارستان قرار داد . مهم ترین مزیت استفاده از دمپایی بیمارستان ارزان بودن آن ، دفع آسان آن همراه با زباله های بیمارستانی ، راحت و سبک بودن آن برای استفاده در مکان مورد نظر ، و جلوگیری از انتقال میکروب و آلودگی و بالا بردن سلامت افراد در محیط کار می باشد . همیشه و در هر زمان پیشگیری بهتر از درمان می باشد ، و می توان با رعایت چند نکته ی ساده و مهم و استفاده از وسایل بهداشتی کاربردی و چه بسا ساده از بسیاری مشکلات جلوگیری کرد و در نهایت هزینه ی کمتری به جامعه و خانواده وارد کرد . استفاده از کفش بیمارستانی از جمله ی همین نکات پیشگیرانه برای کنترل و انتقال آلودگی و آسیب های بعد از آن می باشد ، زیرا به راحتی می توان با استفاده از این محصول هم از انتقال عفونت به اتاق های تمیز و ورود و خروج آلودگی به این مکان جلوگیری کرد و همچنین در اتاق های عمل که نیازمند کنترل ویژه پاکیزگی می باشد به وسیله این محصول از انتقال آلودگی توسط کفش اطمینان داشته و شاید تا حدی بتوان از آمار عفونت بیمارستانی کاست .

برای مشاهده کفش های بیمارستانی بازار کفش ایمنی لطفا کلیک کنید.