پوتین حفاری

پوتین حفاری

کفش های ایمنی مناسب که سلامت و بهداشت پا را تامین می کنند در محیط کار بسیار مهم می باشند و گاهی از خسارات جبران نا پذیری جلو گیری می کنند . پوتین حفاری از جمله کفش های کار بسیار مهم و مناسب می باشد که در محیط های کار از جمله کارگاه های تولید و کارخانه ها و محیط های عمرانی و ساختمان سازی و … استفاده می شود و گاهی این پوتین ها دارای شبرنگ می باشند که به راحتی کار در معدن و محیط های کار کم نور و زیر پل ها کمک می کند . پوتین حفاری با کف مناسب و بسیار مستحکم علاوه بر اینکه در برابر آب و رطوبت مقاوم می باشد در برابر انواع مواد شیمیایی و اسیدی نیز مقاوم می باشد . پوتین های حفاری معمولا در رنگ های قهوه ای و مشکی تولید می شوند و زیپ دار و بدون زیپ نیز دارند .
گاهی بشر برای رسیدن به اهداف خود زمین را حفر می کند و به این کار حفاری گفته می شود .حفاری می تواند در جهت تولید نفت و گاز و آب و … صورت گیرد . عملیات حفاری از جمله کار های خطرناک می باشد که برای انجام آن باید از افراد با تجربه استفاده کرد .
برای انجام حفاری باید از لباس ها و کفش های مخصوص استفاده کرد زیرا در حفاری امکان وجود خطرات و همچنین افتادن اجسام سنگین و خطرناک وجود دارد . کفش ها و پوتین های مخصوص حفاری از پا ها در برابر این خطرات حفاظت می کنند بنابراین پوتین حفاری علاوه بر اینکه باید مقاوم باشد باید به راحتی نیز بتوان آن ها را از پاها درآورد و یا پوشید .
در حفاری هایی که در داخل آب و محیط های گلی انجام می شود باید از چکمه ها و نیم چکمه های مخصوص حفاری ضد آب استفاده کرد تا گل و لای و آب به داخل کفش نفوذ نکند و از پا های حفاران محافظت کند .
برای عملیات گود برداری که که شامل فعالیت های مختلف ساختمانی می باشد از قبیل حفاری چاه ها و مجاری آب و فاضلاب و خاک برداری و خاک ریزی ها و همچنین عملیات زیر زمینی و حفاری و پی کنی ها از پوتین های مخصوص حفاری استفاده می شود و بسته به این که در چه مکانی از لحاظ آب و هوایی و … انجام می شود از انواع ضد آب و نسوز و مقاوم آن استفاده می شود .
در حفاری های عمیق که ممکن است خطر ریزش وجود داشته باشد ، از لباس ها و کفش های مخصوص که از بدن محافظت می کنند استفاده می شود . بنابراین کلیه افراد که در عملیات حفاری نقش دارند باید مجهز به لوازم و لباس مخصوص و کفش حفاری باشند . پا ها بعد از دست ها از جمله حادثه پذیر ترین نقاط بدن محسوب می شوند و کفش ایمنی مخصوص می تواند با توجه به نوع و مشخصات خود از پا ها در مقابل آسیب های جدی از قبیل افتادن اجسام سنگین و اشیاء کار و فرو رفتن اجسام تیز و برنده به کف پا و همچنین ریزش مواد مذاب و گداخته و همچنین خطرات زیاد دیگری جلو گیری کنند و یا حداقل این خطرات را کاهش دهند.
از مهمترین خطرات تهدید کننده پا در محیط های صنعتی قطع شدن و له شدن انگشتان پا می باشد . کفش ایمنی که برای این گونه کار ها در نظر گرفته می شوند در قسمت جلویی دارای پنجه فولادی می باشند و کفه کفش ها از یک ماده قابل انعطاف مثل پلی اورتان PU ساخته می شوند .
قسمت پنجه کفش ها می تواند بر حسب کار از جنس چرم باشد که عایق برق می باشد و یا از جنس PVC که یک نوع عایق شیمیایی می باشد تولید شود .
زمانی که پا های یک کارگر در معرض آسیب هایی از قبیل غلتیدن اشیاء و خرد شدگی و یا در تماس با مواد داغ و مواد سمی و خورنده و تماس با مواد مذاب و گداخته باشد باید از پوشش های محافظ پا استفاده کرد. نوع پوشش های حفاظتی به نوع خطری بستگی دارد که پا را تهدید می کند و پا ها را از تمام نقاط از قبیل ساق پا ها و پنجه های پا و مچ پا و کف پا و.. محافظت می کند .

پوتین حفاری

ویژگی های پوتین های حفاری

پوتین های حفاری از رویه های چرم طبیعی تشکیل شده اند که باعث دوام پوتین حفاری در محیط کاری می شود و مقاومت زیادی در برابر خطرات احتمالی دارد . کفی داخلی پوتین حفاری از تکسون های سلولزی ضد آب تشکیل می شود . زیره کفش های مخصوص حفاری معمولا از پی یو تزریقی می باشد که ضد سایش بوده و همچنین ضد لغزش می باشند . پوتین حفاری از فولاد آب کاری شده تشکیل می شود که استاندارد بوده و در برابر ضربه 200 ژول مقاوم می باشند . کفش های حفاری به صورت چکمه و پوتین و در مدل های ساق بلند و ساق کوتاه عرضه می شوند .

مشخصات پوتین حفاری

در تولید و ساخت پوتین حفاری از آستر های رطوبت گیر استفاده می شود که مقاومت بسیار زیادی در برابر استفاده های مکرر دارند .
سر پنجه هعای فولادی EEM پوتین های حفاری در برابر ضربه 200 ژول بسیار مقاوم بوده و استاندارد آن ها EN12568 می باشد .
زیره پوتین حفاری از دو لایه P.U& RUBBER تشکیل می شوند .
پوتین حفاری در مقابل حلال های نفتی و روغنی و مواد اسیدی و قلیایی مقاوم می باشد و همچنین پوتین های حفاری در برابر حرارت تا 350 درجه سانتی گراد مقاوم می باشند . این پوتین ها ضد لغزش و ضد سایش می باشند .
پوتین حفاری خوب و مناسب به دلیل حساس و پر خطر بودن شرایط کاری که در آن به کار برده می شود باید تمام خصوصیات کفش ایمنی را دارا باشند . این کفش های ایمنی حفاری همچنین باید دارای پد شوک گیر باشند که این پد ها درناحیه ی انتهای کفش ها قرار می گیرد که فشار وارده بر پاشنه پا را کاهش می دهد .علاوه بر این ها پوتین های مخصوص حفاری ها باید دارای کفی طبی مخصوص با رویه چرم طبیعی باشند . پوتین حفاری باید قابلیت رطوبت گیری پا را داشته باشند و همچنین بوی بد پا را کاهش دهند .
از مشخصات فنی دیگر پوتین حفاری استفاده از کفی استیل ESJOT ایتالیا در تولید آن ها را بیان کرد که انعطاف پذیری بالایی دارند و از پا ها در برابر نفوذ اجسام تیز و برنده محافظت می کنند .

نقاط قوت پوتین حفاری

استفاده از چرم طبیعی در تولید آن ها و وجود زیپ ها مخفی و محافظ چرمی چسبی روی زیپ ها از نقاط قوت پوتین حفاری می باشد .
پوتین های حفاری دارای کیفیت دوخت خوب و عالی می باشند و همچنین دوخت پوتین حفاری در برابر حرارت مقاوم می باشد . پوتین های حفاری در برابر سرما و گرما و مواد شیمیایی نیز مقاوم می باشند . از دیگر نقاط قوت پوتین حفاری ضد سایش و ضد لغزش بودن و ضد مواد نفتی و روغنی می باشد .همچنین پوتین های حفاری قابلیت عایق الکتریسیته بودن دارند که از تولید الکتریسیته ساکن در کف پوتین جلو گیری می کند و شرایط کار مطلوبی برای افراد فراهم می کند .
پوتین حفاری دارای طراحی منحصر به فردی می باشد که قالب های زیر ایتالیایی دارند .
پوتین حفاری مناسب و با کیفیت دارای گارانتی می باشند .
از دیگر نقاط قوت پوتین های حفاری همچنین محافظت و پایداری بیشتر از مچ پا و جلو گیری از پیچش مچ پا می باشد . پوتین حفاری بادوام ، باکیفیت و ضد آب می باشد .
کفش ایمنی حفاری فوق العاده راحت می باشد و کاملا متناسب با آناتومی مچ و کف پا تولید می شود .
از دیگر نقاط قوت پوتین حفاری وجود عاج های عمیق زیره می باشد و همچنین این پوتین ها طبق استاندارد اروپایی ساخته می شوند که از آسیب های وارده به کمر فرد جلو گیری می کنند.
پوتین های حفاری بسیار پر کاربرد می باشند و تولیدات فراوانی دارند و در سایز ها و اندازه های مختلف تولید می شوند .

برای مشاهده پوتین های حفاری بازار کفش ایمنی لطفا کلیک کنید.