ASTM 2413 چیست ؟

ASTM 2413

اشتراک گذاری این نوشته

کفش ایمنی با کفش های معمولی که در بازار وجود دارد متفاوت می باشد و برای تولید آن ها لازم می باشد که از متخصصان و کادر فنی مجرب استفاده نمود و همچنین باید مطابق با استاندارد های مشخص جهانی تولید شوند زیرا این کفش ها به دلیل اهمیت فوق العاده ای که در محافظت از پا ها و سلامت جسمی و روحی افراد دارند نیاز به تولید دقیق و کاملا ایمنی دارند و هدف از استاندارد ها در تولید کفش های ایمنی در واقع تعیین ویژگی های کفش ایمنی و مقاومت آن ها نسبت به خطراتی که برای پا ها در برخی شغل ها ممکن است وجود داشته باشد ، می باشد .

ASTM 2413 چیست ؟

ASTM 2413 انجمن آمریکایی تست و مواد می باشد که استاندارد های حداقل و روش های آزمایش را برای کفش های ایمنی تنظیم می کند .

شناسایی ASTM 2413 :

Line 1  : 

در astm 2413: این خصوصیت سال استاندارد را در کفش ایمنی نشان می دهد .
Line 2 : 

به وسیله این خصوصیت می توان زن یا مرد بودن را مشخص نمود و با I/75 میزان ضربه پذیری و حفاظت از ضربه را در کفش ایمنی تعیین می کنند و با c/75 میزان حفاظت از ایمنی فشرده سازی را در کفش های ایمنی مشخص می کنند .
Line 3 :

 این مورد در کفش های ایمنی برای ارجاع به دیگر ویژگی های حفاظتی اضافی که وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرد و آن ها به ترتیب در استاندارد به صورت pr که ضد اشیا نوک تیز می باشد و ورق های فولادی در جلوی کفش ها این خصوصیت را به کفش ها می دهد و استاندارد آن astmf 2413 -1 می باشد و sd بیان کننده الکتریسیته رسانا و eh که ضد برق می باشد و مطابق با استادارد astmf 2413-05 تکنولولوژی حفاظت در جریان برق را بیان می کند که نشان می دهد که کفش های ایمنی تا ولتاژ 600 در محیط های خشک ایمنی را می تواند تحمل کند ، و cd و mt نشان داده می شوند که هر یک از این علامت ها ویژگی های مشخص برای یک کفش ایمنی مناسب می باشند .

ASTM 2413


کفش ایمنی از لزومات موجود در زندگی بشر به خصوص برای افرادی که شغل های حساس و پر خطر دارند می باشد ، زیرا که هر ساله هزاران آسیب دیدگی و قطع عضو و .. بر اساس رعایت نکردن نکات ایمنی و نپوشیدن کفش و لباس ایمنی به وقوع می پیوندد که بسیار آمار وحشتناکی می باشد ، از این رو برای تولید کفش ایمنی باید تمام نکات ایمنی رعایت شود و مطابق با استاندارد ها تولید شود . کفش های ایمنی با توجه به استاندارد astm 2413 تولید می شوند و از این رو در برابر ضربه و مقاومت فشاری و مقاومت متقارن و مقاومت در برابر هدایت و مقاومت در برابر ضربه و همچنین مقاومت در برابر ضربه الکتریکی و خواص کششی استاتیکی و مقاومت به سوراخ شدن مورد آزمایش قرار می گیرد .

جهت خرید کفش ایمنی ایمن پا افزار از طریق فروشگاه آنلاین بازار کفش ایمنی اقدام فرمایید.

عضویت در خبرنامه بازار کفش ایمنی

جدیدترین پیشنهادات و بهترین مقالات را در ایمیل خودتان دریافت کنید

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.