ویژگی های کفش مناسب ضد اسید چیست؟

ویژگی های کفش مناسب ضد اسید

اشتراک گذاری این نوشته

کفش مناسب ضد اسید

کفش های ایمنی جز مهم ترین پوشش ها و لباس های کار در سطح جهان محسوب می شوند. اهمیت کفش های ایمنی به قدری بالا است که همه کارفرمایان و مدیرانی که در مشاغل مختلف پر ریسک و در محیط های گوناگون با شرایط خاص فعالیت دارند باید کفشی مناسب با محیط کاری خود را در اختیار کارگران خود قرار بدهند تا از بروز هر گونه مشکلات پیش بینی نشده و ناگهانی جلوگیری کنند.

انتخاب یک کفش ایمنی مناسب با مشاغل و فعالیت ها نیاز به بررسی دارد. یک کفش ایمنی مناسب باید تمامی استانداردهای تعیین شده را رعایت کند. هر کفشی با توجه به محیطی که قرار است از آن استفاده شده باید ویژگی ها و تکنولوژی های مختلفی را در خود داشته باشد.

شما به عنوان کارفرما و یا مدیر یک کارگاه باید محیط کار خود را به خوبی آنالیز و بررسی کرده و تمام خطرات احتمالی که ممکن است برای کارگران شما پیش بیاید را پیش بینی کنید، سپس با توجه به احتمال بروز این خطرات لباس های ایمنی را برای کارگران خود خریداری کنید. کفش های ایمنی با کارکردهای مخصوص نیز به همین منظور تولید شده اند تا از پا افراد را در برابر خطرات احتمالی مختلف محافظت کند.

در ادامه به بررسی یکی از خطرناک ترین محیط های کار و بهترین کفش ایمنی برای آن محیط خواهیم پرداخت.

محیط های اسیدی

بی شک یکی از پر ریسک ترین و پر خطر ترین محیط های کار مربوط به مشاغلی است که با مواد شیمیایی و اسیدی مختلفی سر و کار دارند. وجود مواد اسیدی و شیمیایی می تواند هر لحظه به بدن افراد مشغول در آن محل آسیب بزند و در این شرایط وظیفه مدیران می باشد که بهترین لوازم ایمنی را برای کارگران خود انتخاب کنند.

علاوه بر خطر و احتمال برخورد مواد شیمیایی و اسیدی با پای کارگران، در این محیط احتمال لیز خوردگی نیز وجود دارد، در نتیجه باید از کفشی استفاده کرد که در آن از تکنولوژی ضد لغزش استفاده شده باشد.

حرارت خطر دیگری است که در محیط هایی با مواد اسیدی و شیمیایی وجود دارد، در نتیجه باید کفش به گونه ای طراحی و ساخته شده باشد که در گرما و حرارت بسیار بالا نیز به خوبی عمل کند.

توجه به این خطرات می تواند به مدیران کمک کند تا کفش ایمنی مناسبی را برای کارگران خود بخرند.

کفش ضد اسید

به دلیل رشد تکنولوژی و فناوری در حوزه طراحی و تولید کفش، شاهد ساخت انواع گوناگونی از کفش های ایمنی با امکانات گوناگون و مختلفی هستیم.

یکی از این دسته کفش ها که برای خطرناک ترین محیط کار، یعنی محیط های اسیدی و شیمیایی طراحی شده است، کفش مناسب ضد اسید می باشد. طراحان و تولید کنندگان کفش مناسب ضد اسید با بررسی تمامی خطرات احتمالی در محیط هایی با مواد شیمیایی و اسیدی اقدام به خلق محصولی کرده اند که خیال کارگران و مدیران را در رابطه با خطرات موجود در این مشاغل راحت کند. در طراحی زیره این کفش ها از پلی اورتان PVC مقاومت استفاده می شود تا در هنگام برخورد کفش با مواد شیمیایی و اسیدی از نفوذ این مواد به داخل کفش و برخورد آن ها با پا جلوگیری شود.

کفش مناسب ضد اسید تمامی استانداردهای لازم را برای فعالیت در محیط های شیمیایی و اسیدی دارد. رویه و زیره این کفش ها به صورت ترکیبی و ضد اسید تولید شده است و مقاومت بسیار بالایی در برابر گرما و حرارت دارد. کفش های ضد اسید علاوه بر مقاومت در برابر حرارت، باید در برابر سرما نیز به خوبی عمل کنند و از پا افراد در هنگام هر وضعیت جوی و آب و هوایی مراقبت و محافظت کند. مزیت دیگر کفش مناسب ضد اسید انعطاف پذیری بسیار بالا این محصولات است که باعث می شود تا کارگران بتوانند به راحتی با آن قدم زده و به فعالیت های خود بپردازند. کفی ضد لغزش این کفش ها به کارگران کمک می کند تا در هنگام کار از بروز مشکلات و خطراتی چون لیز خوردگی جلوگیری کنند.

کفش های ضد اسید به دلیل ماهیت ایمنی خود باید از پا در برابر فشار و ضربه نیز مراقبت کنند، به همین منظور در این کفش ها از پنجه های بسیار قوی استفاده شده است تا در هنگام افتادن اشیا سنگین روی پا، از نوک انگشتان پا محافظت کند.

ویژگی دیگر کفش مناسب ضد اسید مقاومت در برابر جریان الکتریکی است زیرا در هنگام کار ممکن است به صورت ناخودآگاه بدن و پا کارگران در معرض جریان الکتریکی قرار بگیرد و آن ها را دچار برق گرفتگی کند، یک کفش ایمنی مناسب می تواند جلوی این خطرات احتمالی را بگیرد.

کفش مناسب ضد اسید در سایز بندی های مختلفی تولید می شود تا کارگران با توجه به سایز پا خود بتوانند کفش مناسبی را انتخاب کرده و بپوشند، بی شک اگر پا درون کفش مناسب ضد اسید به راحتی قرار نگیرد می تواند در هنگام فعالیت به صورت طولانی مدت مشکلات متعددی را برای آن ایجاد کند.

توجه به نکات ایمنی می تواند راندمان و بهره وری کارگران در هنگام کار افزایش داده و محیطی ایمن را برای کار به وجود بیاورد.

مقاومت و کاربرد کفش مناسب ضد اسید

یک کفش مناسب ضد اسید باید در برابر مواد روغنی، محیط ها و مواد قلیایی، محیط های لغزنده، بنزین، جریان های آب و هوایی و مواد اسید مقاومت بسیار زیادی داشته باشد. به دلیل این مقاومت ها از کفش ضد اسید در کارگاه های نجاری، تراش کاری ، جوشکاری، ساختمانی و آزمایشگاه های شیمیایی استفاده می شود.

حرف آخر

یک کفش مناسب ضد اسید باید بتواند در شرایط مختلف بدون هیچ مشکلی به کار خود ادامه بدهد و از پا افراد به خوبی محافظت کند. خوشبختانه امروز شاهد تولید کفش های ایمنی مناسب شرایط مختلف هستیم و مدیران می توانند به راحتی با توجه به نیاز کارگران خود کفش های ایمنی مطلوبی را سفارش بدهند.

توجه به ویژگی های این کفش ها می تواند به افراد کمک کند تا در هنگام کار، ریسک و خطرات را به حداقل رسانده و با بالاترین راندمان به کار خود مشغول شود.

بازار کفش ایمنی ، کفش ایمنی را در انواع گوناگون برای شغل های مختلف ارائه می دهد . تنوع رنگی و مدل های زیادی  میباشد و همچنین با فروش تمام برند های کفش ایمنی ایرانی سعی در حمایت از تولید ملی را دارد که طرح ها و طراحی های کفش های ایمنی مطابق با نیاز شغلی مشتریان می باشد که در بازار کفش ایمنی به چشم می خورد

بازار کفش ایمنی ، انواع گوناگون کفش ایمنی برای شغل های مختلف ارائه می دهد که دارای تنوع رنگی و مدل های زیادی می باشد و همچنین با فروش تمام برند های کفش ایمنی ایرانی سعی در حمایت از تولید ملی را دارد همچنین طرح ها و طراحی های کفش های ایمنی، مطابق با نیاز شغلی مشتریان می باشد.
کفش های ایمنی در بازار کفش ایمنی به صورت کفش ایمنی ساق بلند و یا کفش ایمنی ساق کوتاه، کفش ایمنی نسوز یا پوتین حفاری نیز تولید می شود.
کفش ایمنی ایمن پای افزار یکی از بهترین برند های کفش ایمنی در ایران است که با دارا بودن تمام مدل های کفش ایمنی همچون کفش های ایمنی زیره pu ، tpu، کفش ایمنی حفاری، کفش ایمنی بهداشتی پای افزار، کفش ایمنی پرسنلی پای افزار و بیش از 100 نوع کفش ایمنی که شرکت پای افزار با رعایت تمام پروتکل های استاندارد تولید می کند تا بهترین نوع کفش ایمنی را برای مشتریان محترم تولید و روانه بازار کند.
از ویژگی های بارز کفش ایمنی پای افزار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مقاوم در برابر لفزش
  • مقاوم در برابر حرارت
  • مقاوم در برابر ضربه
  • مقاوم در برابر عایق برق
  • عمر بالا
  • عایق حرارتی در فصول سال
  • مقاوم در برابر خستگی
  • آنتی باکتری

جهت تهیه کفش ایمنی ایمن پا افزار از طریق فروشگاه آنلاین بازار کفش ایمنی اقدام فرمایید.

پیشنهاد میشود مقاله کفش انتی شوک را مطالعه فرمایید و یا از محصولات کفش ملت ، کفش TDS ، کفش پاتن پدیده ، کفش ایمن پا ، کفش ایمنی در بوشهر دیدن فرمایید.

درصورت داشتن هرگونه سوال میتوانید با بازار کفش ایمنی در تماس باشید.

عضویت در خبرنامه بازار کفش ایمنی

جدیدترین پیشنهادات و بهترین مقالات را در ایمیل خودتان دریافت کنید

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.