ویژگی های کفش ضد اسید برای صنایع باطری سازی چیست؟

acid

اشتراک گذاری این نوشته

کفش ضد اسید برای صنایع باطری سازی

هر کشوری که بخواهد مراحل رشد و ترقی خود را طی کرده و به جایگاه والایی در سطح جهان دست پیدا کند نیاز دارد تا صنعت یا صنایع های تک (High Tech) داشته باشد. صنایع های تک بخش هایی از اقتصاد و علم یک کشور هستند که دانش آن تا حد بسیار خوبی انحصاری بوده و در اختیار تعداد محدودی از کشورها یا تنها یک کشور باشد. ایران همواره سعی در رشد صنایع خود داشته است و صنعت باطری سازی ایران جز بخش های تک می باشد.

ایران در زمینه باطری سازی به قدری از خودکفایی و نبوغ رسیده است که امروزه می تواند این صنعت را به عنوان یکی از صنایع اصلی و های تک ایران نام برد.

با توجه به این موضوع که صنعت باطری سازی برای کشور ما دارای اهمیت است باید توجه داشت که کارگرانی فعال در این صنایع همواره با مشکلات و خطرات بسیار زیادی دست و پنجه نرم می کنند. علاوه بر کارگران حتی کارمندان، کارشناسان و مدیران صنعت باطری سازی نیز باید از خطرات احتمالی این صنعت آگاهی کافی را داشته و برای جلوگیری از بروز حوادث ناگوار تمامی پیشگیری های لازم را در نظر گرفته و انجام بدهند.

طبق بررسی های انجام شده صنایع باطری سازی جز مشاغل سخت و زیان آور هستند و باید با توجه به خطر و ریسک این صنعت مدیران فعال در این صنعت از بهترین لوازم و تجهیزات ایمنی برای کاهش خطرات احتمالی استفاده کنند.

خطرات صنایع باطری سازی

هنگامی که یک کارگر در صنایع باطری سازی فعالیت می کند ممکن است با خطرات و مشکلات گوناگونی مواجه شود زیرا کارگاه ها و کارخانجات فعال در حوزه باطری سازی جز محیط های پر ریسک و پر خطر محسوب می شوند و باید برای کاهش این خطرات تمامی اقدامات پیشگیرانه به خوبی انجام شود.

اولین و عمومی ترین مشکلی که در این صنایع با آن رو به رو هستیم وجود مواد شیمیایی و اسیدی خطرناک است. یکی از این مواد شیمیایی سرب است که می تواند در طولانی مدت آسیب های جبران ناپذیری را به اعضا بدن افراد وارد کند. یک کارگر فعال در صنایع باطری سازی باید به خوبی درباره مواد شیمیایی و اسیدی پیرامون خود اطلاعات داشته باشد تا در صورت بروز مشکل برای حل آن اقدام کند.

خطر لیز خوردگی مشکل دیگری است که ممکن است در هنگام کار در صنایع باطری سازی برای کارگران رخ بدهد. مدیران باید علاوه بر فراهم کردن محیطی امن برای کار، تجهیزات ایمنی را برای کارگران خود خریداری کنند که در برابر این مشکلات و خطرات بالاترین امنیت را داشته باشد.

به علت وجود مواد اسیدی و شیمیایی هر لحظه در امکان ایجاد یک ترکیب شیمیایی و افزایش حرارت وجود دارد. مجهز بودن کارگران به لباس های ایمنی ضد حریق می تواند از بروز مشکلات این چنینی جلوگیری کند.

باید به این نکته نیز توجه داشت که به دلیل ماهیت صنایع باطری سازی احتمال برق گرفتگی و ایجاد جریان های الکتریکی ناخواسته از دیگر خطرات موجود در این صنعت است.

از دیگر خطرات موجود در صنایع باطری سازی برخورد لوازم و قطعات سنگین به بدن کارگران به خصوص پاهای آن ها است. باید توجه داشت که استفاده از کفش های ایمنی با کیفیت می تواند این خطرات را به حداقل برساند.

کفش های ضد اسید

به دلیل مشکلات و خطراتی که ممکن است در صنایع باطری سازی برای کارگران اتفاق بیافتد لازم است تا مدیران برای کارگران خود بهترین تجهیزات ایمنی به خصوص کفش های ایمنی مناسب برای کار در این محیط ها را خریداری کنند.

کفش های ضد اسید که با بروز ترین تکنولوژی و فناوری های موجود تولید شده است برای کار در محیط های اسیدی و شیمیایی است. این کفش ها به گونه ای تولید شده است تا از افراد و مصرف کنندگان در برابر تمامی خطرات یاد شده که ممکن است در صنایع باطری سازی رخ بدهد جلوگیری کند و آسیب ها را به حداقل خود برساند.

برای آن که بتوان یک کفش ضد اسید مناسب و باکیفیت برای صنایع باطری سازی ایجاد کرد لازم است تا از متریال و مواد اولیه با کیفیت استفاده شود. استفاده از زیره پلی اورتان PVC باعث افزایش مقاومت کف کفش های ایمنی می شود و جلوی نفوذ مواد شیمیایی و اسیدی را به داخل کفش می گیرد.

یک کفش ضد اسید با کیفیت باید با متریالی تولید شود که در کنار مواد شیمیایی و اسیدی به هیچ عنوان واکنش نشان نداده و ترکیب نشود و با مقاومت بالای خود از پا مصرف کننده به خوبی محافظت کند.

ویژگی دیگر کفش ضد اسید برای صنایع باطری سازی ضد لغزش بودن آن است. کارگران باید با پوشیدن این کفش ها اطمینان خاطر داشته باشند که در هیچ محیطی دچار لغزش نخواهند شد. انعطاف پذیری بالا نیز ویژگی دیگری است که در طراحی کفش ضد اسید برای صنایع باطری سازی مورد توجه قرار می گیرد.

کفش های ضد اسید باید مقاومت بسیار خوبی در برابر گرما داشته باشند و نباید در هنگام افزایش دما و حرارت تغییر شکل داده یا فرسوده شوند.

وجود سر پنجه های بسیار قوی نیز امکان دیگری است که باید در کفش های ضد اسید مناسب صنایع باطری سازی وجود داشته باشد تا در هنگام برخورد هر جسم سنگین و یا نوک تیز به انگشتان پا، این سر پنجه ها به عنوان ضربه گیر و محافظ عمل کنند.

به عنوان یک فرد فعال در صنایع باطری سازی شما باید در بعد امنیتی و حفاظتی در بالاترین سطح ممکن باشید تا بتوانید محیطی ایمن و با راندمان بالا را به وجود بیاورید. به هر میزان که امنیت در یک حرفه رشد کند به همان میزان می تواند شاهد بهبود عملکرد افراد فعال در آن حوزه شد.

حرف آخر

اگر در صنایع باطری سازی فعالیت دارید و نیاز دارید تا برای کارگران خود البسه ایمنی خریداری کنید به هیچ عنوان کفش ایمنی ضد اسید را فراموش نکنید. استفاده از کفش های ایمنی باعث می شود تا کارگران بتوانند بدون هیچ استرسی در کارگاه یا کارخانه فعالیت کنند. به پایین رساندن خطرات و میزان ریسک می تواند بالاترین حد راندمان را برای شما به ارمغان بیاورد.

بازار کفش ایمنی ، کفش ایمنی را در انواع گوناگون برای شغل های مختلف ارائه می دهد . تنوع رنگی و مدل های زیادی  میباشد و همچنین با فروش تمام برند های کفش ایمنی ایرانی سعی در حمایت از تولید ملی را دارد که طرح ها و طراحی های کفش های ایمنی مطابق با نیاز شغلی مشتریان می باشد که در بازار کفش ایمنی به چشم می خورد

بازار کفش ایمنی ، انواع گوناگون کفش ایمنی برای شغل های مختلف ارائه می دهد که دارای تنوع رنگی و مدل های زیادی می باشد و همچنین با فروش تمام برند های کفش ایمنی ایرانی سعی در حمایت از تولید ملی را دارد همچنین طرح ها و طراحی های کفش های ایمنی، مطابق با نیاز شغلی مشتریان می باشد.
کفش های ایمنی در بازار کفش ایمنی به صورت کفش ایمنی ساق بلند و یا کفش ایمنی ساق کوتاه، کفش ایمنی نسوز یا پوتین حفاری نیز تولید می شود.
کفش ایمنی ایمن پای افزار یکی از بهترین برند های کفش ایمنی در ایران است که با دارا بودن تمام مدل های کفش ایمنی همچون کفش های ایمنی زیره pu ، tpu، کفش ایمنی حفاری، کفش ایمنی بهداشتی پای افزار، کفش ایمنی پرسنلی پای افزار و بیش از 100 نوع کفش ایمنی که شرکت پای افزار با رعایت تمام پروتکل های استاندارد تولید می کند تا بهترین نوع کفش ایمنی را برای مشتریان محترم تولید و روانه بازار کند.
از ویژگی های بارز کفش ایمنی پای افزار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مقاوم در برابر لفزش
  • مقاوم در برابر حرارت
  • مقاوم در برابر ضربه
  • مقاوم در برابر عایق برق
  • عمر بالا
  • عایق حرارتی در فصول سال
  • مقاوم در برابر خستگی
  • آنتی باکتری

جهت تهیه کفش ایمنی ایمن پا افزار از طریق فروشگاه آنلاین بازار کفش ایمنی اقدام فرمایید.

پیشنهاد میشود حتما مقاله کفش ایمنی ضد اسید را مطالعه فرمایید و از محصولات کفش ارک ، کفش اقانژاد ، کفش ملت ، کفش تی دی اس ، کفش پاتن پدیده ، کفش ایمن پا و یا کفش ایمنی در بوشهر دیدن فرمایید.

درصورت داشتن هرگونه سوال میتوانید با بازار کفش ایمنی در تماس باشید.

عضویت در خبرنامه بازار کفش ایمنی

جدیدترین پیشنهادات و بهترین مقالات را در ایمیل خودتان دریافت کنید

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.