کفش ایمنی ضد اسید

لوازم و البسه ایمنی، به خصوص کفش های ایمنی در هنگام کار جز مهم ترین پارامترها و آیتم هایی است که باید به آن ها توجه کرد. امروزه اهمیت کفش های ایمنی به مقداری رشد کرده است که تمامی مدیران موظف هستند تا برای کارگران خود در مشاغلی که در آن بروز حوادث مختلف و ریسک و خطر وجود دارد از این لوازم ایمنی خریداری کرده تا کارگران شان با پوشیدن این کفش های ایمنی در هنگام کار از بروز مشکلات و اتفاقات پیش بینی نشده جلوگیری کنند و ریسک و خطر احتمالی در کار را به حداقل برسانند.

با توجه به نوع شغل، فضا، محیط کار و خطرات احتمالی موجود در کار، انواع گوناگونی از کفش های ایمنی تولید شده است که تمامی این کفش ها با توجه به استانداردهای مشخص شده، تولید می شوند. بی شک اگر قرار باشد تا یک کفش در نقش کفش ایمنی به کارگران کمک کند باید با تکنولوژی های مخصوصی ایجاد شده باشد تا در برابر تمامی خطرات و حوادث احتمالی از خود مقاومت فوق العاده ای نشان بدهد و اجازه رخ دادن حوادث جبران ناپذیر را به حداقل برساند.

مدیران کارگاه های تولیدی بهترین افرادی هستند که می توانند مدل و نوع کفش ایمنی مورد نیاز برای کارگران خود را تشخیص داده و سفارش بدهند. مدیران باید دید مناسبی نسبت به کل فرآیند کار داشته باشند و تمامی جوانب آن را مورد بررسی قرار بدهند تا اقدام به سفارش کفش ایمنی کنند که از کارگران در برابر تمامی خطرات احتمالی محافظت کرده و مانع بروز حوادث جبران ناپذیر برای آن ها شود.

از جمله محیط های کاری پر خطری که کارگران در هر لحظه با انواع و اقسام خطرات مواجه هستند و ریسک فعالیت در آن ها بسیار بالا است، محیط های اسیدی می باشد.

برای کار در یک محیط اسیدی در وهله اول باید با تمام خطرات احتمالی در این محیط ها آشنا شد و سپس برای خرید یک کفش ایمنی مناسب اقدام کرد.

خطرات موجود در محیط های اسیدی

به دلیل کار با مواد شیمیایی و اسیدی، این محیط ها مکان های پر ریسکی برای فعالیت کارگران می باشد. وجود احتمال برخورد مواد اسیدی با بدن افراد در حال فعالیت و یا ایجاد واکنش های شیمیایی بین مواد مختلف تنها برخی از خطرات موجود در چنین محیط های می باشد.

فارغ از این دو خطر در چنین محیط های هر لحظه امکان اشتعال و ایجاد حرارت وجود دارد، در نتیجه باید مدیران تمامی پیشگیری های لازم را برای چنین اتفاقاتی انجام بدهند تا از بروز حوادث، پیش از وقوع آن ها جلوگیری کنند.

لیز خوردگی خطر دیگری است که امکان رخ دادن آن در کارگاه هایی با محیط های اسیدی ممکن است رخ بدهد. پوشیدن کفش هایی با قابلیت ضد لغزش می تواند از اتفاق افتادن حوادث این چنینی جلوگیری کند.

ایجاد شوک و جریان الکتریکی ناخواسته نیز مشکل و خطر دیگری است که باید پیش از اتفاق افتادن آن، پیشگیری های لازم را برای آن انجام داد.

تمامی خطرات گفته شده ممکن است در کارگاه ها و کارخانه هایی که در آن مواد اسیدی و شیمیایی وجود دارد رخ بدهد، در نتیجه باید با توجه به این خطرات بهترین تصمیم را برای خرید یک کفش ایمنی مناسب اتخاذ کرد.

کفش های ایمنی ضد اسید

برای آن که افراد فعال در محیط هایی با مواد شیمیایی و اسیدی بتوانند به راحتی به کار خود ادامه بدهند، شرکت ها تولید کفش اقدام به سخت کفش ایمنی ضد اسید کردند. آن ها این کفش ها را با توجه به تمامی مخاطرات احتمالی چنین محیط هایی طراحی کردند و در آن از بروز ترین تکنولوژی ها و فناوری های حوزه تولید کفش ایمنی بهره بردند.

همان طور که در بخش قبلی گفته شد، مهم ترین خطری که برای کارگران در این چنین محیط هایی وجود دارد، خطر نفوذ مواد اسیدی و شیمیایی به بدن این افراد است. کفش های ایمنی وظیفه دارند تا از پا در برابر تمامی مخاطرات محیط کار محافظت کنند و کفش ایمنی ضد اسید نیز با استفاده از زیره پلی اورتان PVC اجازه نفوذ و رسوخ مواد اسیدی را به داخل کفش نداده و نمی گذارد تا پا افراد با مواد اسیدی و شیمیایی برخوردی داشته باشد.

فناوری دیگری که در کفش ایمنی ضد اسید وجود دارد مقاومت این محصولات در برابر گرما و حرارت است. یک کفش ایمنی ضد اسید با کیفیت باید حرارت را به خوبی تحمل کرده و در هنگام برخورد گرما با آن دچار فرسودگی نشود.

انعطاف پذیر بودن و بهره گیری از تکنولوژی های ضد لغزش به کارگران این امکان را می دهد تا بدون نگرانی در محیط حرکت کرده و به انجام فعالیت های مختلف مشغول شود.

مقاومت بالا در برابر جریان های الکتریکی نیز از دیگر مزایا یک کفش ایمنی ضد اسید مرغوب و با کیفیت است. کفش ایمنی ضد اسید نباید اجازه بدهد که فرد مشغول به کار دچار برق گرفتگی شود.

خرید کفش ایمنی ضد اسید

برای خرید یک کفش ایمنی ضد اسید باید به نکات بسیار مهمی توجه کنید. اولین نکته سایز بندی کفش ایمنی ضد اسید است. شما باید در هنگام خرید کفش های ایمنی به سایز آن توجه کنید چون در صورتی که کفش از پا مصرف کننده بزرگتر باشد اجازه فعالیت به او را نمی دهد و اگر کوچک تر نیز باشد ممکن است در هنگام استفاده طولانی مدت از کفش باعث خستگی در پا و آسیب های مختلفی به آن شود.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این است که کفش ایمنی ضد اسید خریداری کنید از متریال با کیفیت و بسیار مرغوب ایجاد شده باشد زیرا یک کفش ایمنی بی کیفیت هیچ کمکی به شما نخواهد کرد بلکه در هنگام بروز مشکل ممکن است آن را تشدید کند.

توجه به نکات گفته شده و تکنولوژی های موجود در کفش ایمنی ضد اسید می تواند ضامن سلامتی کارگران شما و افزایش راندمان کاری آن ها شود.

حرف آخر

با خرید کفش ایمنی ضد اسید به کارگران خود و افزایش امنیت محیط کارتان کمک کنید. یک کفش ایمنی ضد اسید مرعوب می تواند ضامن سلامتی و امنیت افراد شاغل در محیط هایی با مواد اسیدی و شیمیایی باشد.

پیشنهاد روز بازار کفش ایمنی : خواندن مقاله 10 برند برتر کفش ایمنی است.

یکی از ویژه کارهایی که به خوبی درحال انجام ان هستیم ، ارائه ی کفش های ایمنی مخصوص بانوان بزرگوار است ، بانوان نیز از جمله زحمتکشانی هستند که شاید پاهایشان در معرض خطرات جدی باشد از همین رو کفش ایمنی زنانه را برای بانوان به خوبی در بازار کفش ایمنی ارائه میدهیم.

در بحث کفش ایمنی ، برند های مختلفی نیز وجود دارد که ما در فروشگاه بازار کفش ایمنی به ان توجه ویژه ای داریم ، شما میتوانید از کفش ارک ، کفش پیمان ، کفش اقانژاد ، کفش ملت ، کفش تی دی اس ، کفش پاتن پدیده ، کفش ایمن پا ، کفش ایمنی در بوشهر دیدن فرمایید.

درصورت داشتن هرگونه سوال میتوانید با بازار کفش ایمنی در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − پنج =

preloader