8 دلیل پوشیدن کفش ایمنی

دلیل پوشیدن کفش ایمنی

اشتراک گذاری این نوشته

چرا باید کفش ایمنی بپوشیم؟

دلایل مختلفی برای پوشیدن کفش ایمنی وجود دارد. این کفش ها می توانند در فصول سرد سال پاهای شما را گرم نگه دارند. یک کفش ایمنی نوعی کفش نسوز هم به شمار می رود؛ این کفش می تواند در فصول گرم، مانع از بالا رفتن بیش از حد دمای پاهای شما شود. علاوه بر این، می تواند در برابر آتش سوزی های مختلف نیز مقاوم باشد. خرید کفش ایمنی نوعی اقدام برای بهبود بازدهی هنگام کار و همچنین تضمین سلامت پاهای شما خواهد بود. در ادامه این مقاله از مقالات بازار کفش ایمنی همراه ما باشید تا شما را با چند دلیل پوشیدن کفش ایمنی یا کفش کار آشنا کنیم.

چرا کفش ایمنی برای هر کاری مناسب است؟

نوع طراحی و مدلسازی کفش های ایمنی باعث شده است تا این کفش  ها برای هرگونه استفاده ای مناسب باشند. ممکن است شما در معدن کار کنید یا کار شما ساخت ساختمان هایی با ارتفاع بلند باشد. در هر صورت می توانید کفش ایمنی را به عنوان یک ضامن برای سلامتی پاهای خود به تن کنید.

کفش ایمنی یا کفش نسوز با توجه به آناتومی پای شما طراحی شده است و سایز بندی آن دقیقاً همان چیزی است که شما را هنگام کار، به بهترین ورژن خود تبدیل می کند! این کفش شاید از نگاه خیلی از افراد، وسیله ای غیر ضروری باشد؛ اما توصیه می کنیم ادامه این مقاله را بخوانید تا ببینید که دلایل مختلفی برای خرید کفش ایمنی وجود دارد و ما ۸ مورد از آنها را بررسی می کنیم. البته دلیل پوشیدن کفش ایمنی به این 8 مورد ختم نمی شود، اما مهم ترین دلایل استفاده هستند.

دلیل پوشیدن کفش ایمنی هنگام کار

خرید کفش ایمنی و پوشیدن آن هنگام کار، مزایای بسیاری دارد. شما دیگر نگرانی آسیب دیدن پاهای خود را نخواهید داشت. همچنین مطمئن خواهید بود کفش هایی که قرار است از پاهای شما مراقبت کنند، عملکرد خود را به خوبی به نمایش خواهند گذاشت.

سعی کنید دید وسیعی نسبت به خرید کفش ایمنی یا کفش نسوز داشته باشید. اگر می پرسید چرا، ما به شما هشت دلیل پوشیدن کفش ایمنی را معرفی خواهیم کرد:

  1. جلوگیری از خستگی و درد های مختلف

اولین دلیل پوشیدن کفش ایمنی جلوگیری از خستگی کارکنان است. پوشیدن کفش ایمنی در محیط ‌های کاری به ویژه در شغل ‌هایی که نیازمند ایستادن یا حرکت مداوم است، به جلوگیری از خستگی و درد‌های مختلف در پاها کمک می ‌کند. این کفش‌ ها اغلب با توجه به اصول ارگونومی طراحی شده ‌اند و ویژگی ‌هایی نظیر پشتیبانی از قوس پا و فضای مناسب برای انگشتان فراهم می‌ کنند. با فراهم کردن توزیع مناسب وزن، کفش‌ های ایمنی از تنش ‌ها و فشارهای ناشی از ناهماهنگی در پوزیشن پاها جلوگیری می ‌کنند.

درد کمر، درد پا و همچنین دردهای مختلفی که ممکن است به مرور خود را نشان دهند، با پوشیدن کفش ایمنی استاندارد کاملاً قابل پیشگیری هستند. شما در هنگام کار، ساعت های زیادی را سر کار خواهید بود. این امر باعث می شود فشار زیادی به مهره های کمر و همچنین پاهای شما وارد شود. پوشیدن کفش ایمنی یا کفش کار می تواند از تمام این فشارها کاسته و راحتی بسیاری برای کمر و پاهای شما فراهم کند.

جلوگیری از آتش سوزی
جلوگیری از آتش سوزی
  1. جلوگیری از آتش سوزی

کفش ایمنی با جنس ‌های غیرقابل اشتعال ساخته می ‌شوند، که در صورت تماس با شعله ‌ها، انتشار آتش را کاهش داده و خطر آتش ‌سوزی را به حداقل می ‌رسانند. در واقع کفش های ایمنی پس از گذراندن تست های مختلف مقاومت در برابر آتش، به دست شما خواهند رسید. با پوشیدن کفش ایمنی، کارکنان از آسیب ‌های جدی مانند سوختگی ‌ها در امان هستند و در این حالت به ایمنی شغلی خود اطمینان حاصل می کنند.

  1. جلوگیری از سر خوردن یا لیز خوردن در هنگام کار

یکی دیگر از دلیل پوشیدن کفش ایمن جلوگیری از لیز خودن در هنگام کار است. در واقع یکی از معضلات بسیار شایع در بین کارکنان، سر خوردن یا لیز خوردن است. به خصوص اگر ارتفاع محل کار شما بالا باشد، این معضل می تواند به خطری جدی تبدیل شود. کفش های ایمنی به دلیل جنس زیره که اغلب PU  یا TPU است مانع از سر خوردن یا لیز خوردن شما هنگام کار می شوند.

  1. جلوگیری از آسیب ناشی از سقوط اجسام روی پا

در هر کاری ممکن است احتمال افتادن اجسام سنگین روی پا وجود داشته باشد. خرید کفش ایمنی یا کفش کار باعث می شود تا شما خیالی راحت نسبت به عدم آسیب رسیدن به پاهای خود در هنگام کار داشته باشید. حتی اگر جسم سنگینی روی پای شما سقوط کند، عمده وزن و نیروی این جسم توسط کفش ایمنی گرفته خواهد شد.

  1. جلوگیری از افزایش دمای پا

جلوگیری از افزایش دما از مهم ترین دلیل پوشدن کفش ایمنی است. در فصول گرم سال شما نیاز به تهویه مناسب درون کفش های خود خواهید داشت؛ زیرا هوا به شدت گرم می شود و تعریق پاها یکی از مشکلات شایع در بین کارکنان بوده است. پس از معرفی کفش ایمنی و استفاده مشتریان از این کفش ها، رضایت کاملی نسبت به پوشیدن آنها در فصول گرم سال دیده می شود. به دلیل طراحی خارق العاده کفش های ایمنی و تعبیه سیستم تهویه پنهان درون این کفش ها، خیال شما از بابت عدم افزایش دمای پا راحت خواهد بود.

  1. گرم نگه داشتن پا در فصول سرد سال

در فصول سرد سال شما نیاز به کفشی دارید که بتواند دمای پاهای شما را تا حد متعادلی بالا نگه دارد. دمای بالا در فصل سرد باعث می شود تا احتمال خون مردگی و همچنین آسیب های پنهان بافتی در اثر سرما کمتر و کمتر شود. به عنوان یکی دیگر از دلایل خرید و پوشیدن کفش ایمنی، گرم نگه داشتن پاها در فصول سرد سال اهمیت بسیار بالایی برای کارکنان دارد.

  1. افزایش کارایی مصرف کننده در طیفی وسیع

شما می توانید کفش کار را هم برای کارهای ساده درون حیاط خود خریداری کنید و هم آن را سرکار بپوشید و از این محصول فوق العاده لذت ببرید. همچنین مهم نیست کار شما دقیقا در چه حیطه ای است؛ می توانید هر کفش ایمنی که مطابق میلتان باشد را خریداری کرده و بهترین نتیجه را دریافت کنید.

  1. خشک نگه داشتن پا در استفاده های طولانی مدت

پس از پوشیدن پا، خشک ماندن آن یکی از معضلات بسیار مهم است. این مشکل، دو دلیل عمده می تواند داشته باشد. اولین دلیل رفتن آب به درون پا و دومین دلیل تعریق پا درون کفش خواهد بود. کفش ایمنی یا کفش نسوز نسبت به ورود آب کاملا نفوذ ناپذیر است و با سیستم تهویه خود، مانع از تعریق پا درون کفش خواهد شد.

جمع بندی

در این مقاله جذاب از مقالات کفش ایمنی، به بررسی چند دلیل پوشیدن کفش ایمنی و خرید آن پرداختیم. گفتیم که کفش ایمنی یا کفش نسوز، برای استفاده در هر کاری مناسب است. شما با توجه به حیطه کاری خود می توانید کفش مناسب خود را انتخاب کنید. سایز بندی آن را دقیقاً با توجه به آناتومی پاهای خود انتخاب کرده و بهترین نتیجه را از خرید خود دریافت کنید.

پیشنهاد میکنیم سری به فروشگاه ما بزنید و از انواع مختلف و متنوع کفش های ایمنی موجود دیدن کنید. برای دریافت مشاوره رایگان هم می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید. اگر این مقاله برای شما مفید بود، حتماً آن را برای دوستان خود که نیازی به پوشیدن کفش ایمنی نمی بینند، به اشتراک بگذارید:)

عضویت در خبرنامه بازار کفش ایمنی

جدیدترین پیشنهادات و بهترین مقالات را در ایمیل خودتان دریافت کنید

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.