کفش ایمنی مقاوم در برابر لغزش چه نوع کفشی است ؟

کفش ایمنی

اشتراک گذاری این نوشته

از خصوصیات مهم کفش ایمنی و کلیه کفش هایی که برای محل های کار تولید می شوند و در محیط های لغزنده به کار برده می شود و یا محیط هایی که  با اسید های و روغن ها کار می کنند ، لغزنده نبودن و مقاومت آن ها در این گونه محیط ها می باشد . کفش ایمنی اگر از کفی های مناسب و جنس مرغوب و خوب تهیه نشود نمی‌توانند مناسب برای کار در محیط های کار باشد بنابراین کفی کفش هایی که در برابر محیط های لغزنده مقاوم می باشد ، باید مناسب با این خصوصیت باشند. برای تهیه یک کفش ایمنی مناسب باید خطر ها ارزیابی شوند مثلا محیط از لحاظ لغزش و  سقوط اشیای تیز بررسی شود و کفش های ایمنی مناسب برای آن محیط فراهم گردد تا امنیت جان کارکنان را فراهم آورد.
صدماتی که به پا وارد می شود بسیار ناتوان کننده می باشند و گاها باعث از کار افتادن افراد می شود . برای کاهش خطرات ناشی از افتادن و لغزش در کفش ایمنی ضد لغزش ، گاها از نوارهای ضد لغزش در آن ها استفاده می‌کنند . کفش هایی با کشش مناسب نیز می‌توانند از سقوط در محیط لغزنده محافظت کند .

نحوه تشخیص کفش ایمنی مقاوم در برابر لغزش

برای تولید کفش ایمنی مناسب در برابر لغزش و همچنین مشخص نمودن مقاومت آن ها ، آزمایشاتی پس از تولید انجام می‌شود که آن ها را بر روی سطوح خشک و سطوح خیس شده با آب و همچنین سطوح آغشته شده به روغن و سطوحی که از جنس استیل ضد زنگ و خیس شده با آب می باشد ، امتحان می کنند و به هر کدام از زیره ها بعد از امتحان در تمام این سطوح امتیاز مجزا می دهند و امتیاز کلی آن را از روی آن ها محاسبه می‌کنند و اگر امتیاز به دست آمده با استانداردهای تعیین شده متناسب باشد بر چسب مقاوم بودن در برابر لغزش را به آن ها می‌دهند.

Slip resistant shoes

ویژگی های کفش های ایمنی مقاوم در برابر لغزش:

جنس کفش ایمنی مناسب در برابر لغزش می‌تواند از لاستیک باشد که لاستیک به عنوان مانعی در برابر لغزش به شمار می‌آید . طراحی عاج های کفش های ایمنی مقاوم در برابر لغزش معمولاً عاج هایی با طرح‌های هندسی می باشد زیرا در صورتی که زیره کفش های ایمنی لبه های بیشتری در جهت عرض  داشته باشند می‌توانند مقاومت بیشتری در برابر لغزش داشته باشند . زیر هایی که به طور کامل با زمین تماس داشته باشند مناسب برای محیط های لغزنده نمی باشند ، بنابراین باید کفش ایمنی کانال های بازی در کف خود داشته باشند که روغن یا آب از آن خارج شود و اصطحکاک مورد نیاز برای عدم لغزش فراهم گردد .
برای کفش ایمنی مناسب برای محیط های لغزنده زیر های دارای عاج با ارتفاع کم یا متوسط به دلیل داشتن تماس بیشتر با سطح برای سطوح لغزنده بهینه می باشد.

برای تهیه کفش مقاوم در محیط لغزنده باید  چه کنیم ؟

برای این که بتوان در محیط های سخت از لغزیدن و شکستن دست و پا و اعضای بدن جلوگیری کرد باید کفش مناسب و مقاوم در برابر لغزش تهیه نمود و از این رو مهم ترین بخش در خرید کفش ایمنی مقاوم در برابر لغزش ، در نظر گرفتن جنس سطح و  محیط و همچنین نوع کار و نیز نوع ماده  ی لغزنده  ای می‌باشد که در محیط کار وجود دارد . بنابراین نوع محیط کار از آن لحاظ مهم می باشد که اگر محیط کار را بشناسیم ، می‌توان برای محیط هایی که سطوح صاف دارند از کفش های بدون پاشنه استفاده نمود که با سطح تماس بیشتری دارند و احتمال  لغزش را کم می‌کنند و اگر  قرار است کار بر روی نردبان و یا این گونه موارد انجام شود باید از کفش هایی استفاده کرد که  پاشنه عمودی مناسب دارند . بنابراین برای هر نوع کاری کفش مناسب با آن کار تولید می‌شود و این وظیفه خود افراد و مدیران می باشد که کفش مناسب برای آن محیط را فراهم نمایند تا از بروز خطرات و صدمات جلوگیری نمایند .

پیشنهاد میشود حتما مقاله 10 برند برتر کفش ایمنی را برای اطلاعات بیشتر مطالعه فرمایید و حتما از محصولات کفش ساتر ، کفش ارک ، کفش پیمان ، کفش الوند و کفش ایمنی زنانه دیدن فرمایید.

جهت خرید کفش ایمنی ایمن پا افزار از طریق فروشگاه آنلاین بازار کفش ایمنی اقدام فرمایید.

عضویت در خبرنامه بازار کفش ایمنی

جدیدترین پیشنهادات و بهترین مقالات را در ایمیل خودتان دریافت کنید

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.