انواع کفش ایمنی کارگاهی

انواع کفش ایمنی کارگاهی

همانطور که می دانیم کفش ایمنی کارگاهی به کفشی گفته می شود که سلامتی جسمی و حتی روحی کار گران و کارکنان یک کار گاه یا شغل های حساس همچون آتش نشانی ها و برق کاران و ورزشکاران را تامین می کند . پا از بخش های حساس بدن بوده و وظیفه خود انسان ها می باشد که از آن ها محافظت کنند . کار در کارگاه ها بعضی مواقع همراه با خطراتی می باشد که ممکن است برای همیشه با یک اتفاق کوچک یک نفر خانه نشین شود . بنابراین استفاده از لباس ها و کفش های ایمنی مناسب می تواند امنیت جان کار کنان را تامین کند .
کفش ایمنی کارگاهی انواع متفاوتی دارد که برای کار های مختلف تولید می شود . هر شغلی شرایط ویژه و خطرات خاص خودش را دارد و از این رو لباس ها و کفش های ایمنی مناسب خودش را می طلبد . بنابراین باید کفش های متناسب با شغل افراد توسط کارفرمایان یا خود افراد تهیه شود .

انواع کفش ایمنی کارگاهی

انواع کفش ایمنی

1 – کفش های ایمنی وجود دارند که در برابر مواد اسیدی و مواد شیمیایی مقاوم می باشند و در صورت ریخته شدن اسید به پا آسیب نمی رسانند . این کفش های ایمنی در کارگاه های قالب سازی و جواهر سازی و کارگاه هایی که با فلزات سر و کار دارند به کار برده می شوند .
2 – کفش های ایمنی که ضد برق می باشند و در مکان هایی به کار برده می شوند که با برق سرو کار دارند و جریان برق را از کفش به پا منتقل نمی کنند و در آسانسور سازی ها و اداره جات برق و آتش نشانی ها و … به کار برده می شود .
3 – کفش های ایمنی مهندسی که مخصوص کار در ساختمان ها و معماری ها و .. می باشند و طوری طراحی شده اند که در مقابل افتادن اشیا سنگین و همچنین لغزندگی و ضربه پذیری و .. مقاوم می باشند و در کارخانه جات سنگ بری و آتش نشانی ها و .. به کار برده می شود .
4 – کفش های ایمنی دیگری غیر از کفش های مهندسی هستند که مخصوص کار با وسایل سنگین می باشند و از آن ها در کار گاه هایی که با وسایل سنگین سر و کار دارند استفاده می شود و از نوع صد آتش و ضد برق آن ها در آتش نشانی ها نیز به کار برده می شود .
5 – چکمه های ضد اسید که به دلیل ساق دار بودن با کفش های ضد اسید متفاوت می باشند و اما کاربرد تقریبا یکسانی دارند .
6 – چکمه های ضد برق که این نوع از چکمه های ایمنی نیز کاربرد یکسانی با کفش های ضد برق دارند و در نقاط بسیار حساس به کار برده می شوند و ساق پا را در امان نگه دارد .
7 – کفش های ایمنی ساق دار از انواع کفش های ایمنی می باشد که با چکمه و کفش ایمنی یک ویژگی دارند با این تفاوت که دارای ساق کوتاه تر از چکمه و بلند تر از کفش ایمنی معمولی هستند . بنابراین کفش ایمنی بر حسب کار می تواند ساق دار یا بدون ساق یا چکمه های ایمنی ساق دار و .. باشد و وظیفه همه ی آن ها محافظت از پا می باشد .
8 – کفش های ایمنی نسوز که بیشتر توسط آتش نشانان به کار برده می شوند و در برابر آتش مقاوم می باشند .

کفش های ایمنی گاها دارای چند ویژگی یک جا می باشند و از این رو در چند شغل مختلف مشترکا به کار برده می شود برای نمونه فولادی که در پنجه کفش های ایمنی وجود دارد در اکثر کفش ها وجود دارد و در حفاری ها و آتش نشانی ها و تونل سازی ها و معماری ها و .. مشترکا استفاده می شود .

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با بازار کفش ایمنی در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
preloader