معرفی کفش ایمنی متناسب انواع شغل

کفش ایمنی

اشتراک گذاری این نوشته

رای کار های مختلف کفش ایمنی های متفاوتی وجود دارد که از لزومات کار می باشد و محافظت از پاهای افراد را برعهده دارد و متناسب با شرایط و ویژگی های آن کار طراحی می شود . زیره اکثر کفش های ایمنی از جنس پلی یورتان می باشد و در برابر مواد روغنی و نفتی ضد لغزش می باشند و فولادی در جلوی آن ها تعبیه می شود تا در برابر افتادن اشیا سنگین از پا ها مراقبت کنند . در زیر به بعضی از کفش های ایمنی که برای شغل های متفاوت طراحی شده اند اشاره می کنیم .

1) کفش ایمنی آتش نشانی :

از آن جایی که آتش نشانی از پر خطر ترین شغل ها محسوب می شود بنابراین افرادی که در این محیط ها کار می کنند باید از لباس ها و کفش ایمنی مناسبی استفاده کنند . رویه ی کفش های ایمنی مختص آتش نشانان ( کفش نسوز ) از چرم طبیعی می باشد و ضخامت آن 2.2 می باشد و مقاومت زیادی در برابر آتش دارند . کفش ایمنی آتش نشانان همچنین در برابر جریان الکتریسیته و برق عایق می باشد ، کفش های ایمنی آتش نشانان باید طوری طراحی شود که از نوک پا و انگشتان در برابر افتادن اشیا سنگین محافظت کنند که برای این امر نیز از فولادی در جلوی کفش استفاده می شود که قادر است وزن های زیادی تحمل کند و همچنین این کفش ها در برابر سوراخ شدن یا پارگی در اثر برخورد با اشیای تیز مقاوم می باشد.

2) کفش ایمنی معدن کاران :

کفش ایمنی معدنچیان ( پوتین حفاری ) به دلیل این که باید مدت زمان زیادی سر پا بیاستند و یا در محیط هایی که نا هموار می باشد قدم بردارند دارای خواصی می باشد که از خستگی پا ها جلوگیری می کند . کف کفش های معدنچیان مقاوم و با دوام می باشد و زیره ی قوی و محکمی دارد تا حین راه رفتن بین سنگ ها و کلوخ ها آسیب نبینند و چیزی در پا هایشان فرو نرود .

پوتین حفاری

3) کفش ایمنی جوشکاری و آهنگری :

جوشکاری و آهنگری از جمله شغل هایی می باشد که بسیار سخت می باشد و امکان پرتاپ ذرات داغ و سوزاننده بسیار زیاد است بنابراین علاوه بر لباس کار مخصوص جوشکاری از کفش ایمنی مناسب با این شغل باید استفاده کرد . این نوع از کفش ها مقاومت دمایی بالایی دارند و زیره بسیار مقاوم دارند که جنس آن از پلی یورتان می باشد که تا دمای 240 درجه سانتی گراد را تحمل می کنند و همچنین سر پنجه فولادی دارند و در مقابل روغن و اسید و بنزین نیز مقاوم می باشند .

4) کفش ایمنی افرادی که با مواد شیمیایی سرو کار دارند :

افرادی که با مواد شیمیایی سرو کار دارند از کفش ایمنی پلاستیکی استفاده می کنند که از آسیب ها و صدمات شیمیایی جلوگیری می کند .

5)کفش ایمنی کار با مواد خورنده :

برای شغل هایی که سر و کارشان ، کار با اسید و مواد خورنده می باشد کفش ایمنی پوشیده ای از جنس بوتیل طراحی می شود که در مقابل این مواد مقاوم هستند .

6) کفش ایمنی برق کاران :

مشاغلی که با برق سر و کار دارند کفش ایمنی مخصوصی که کف آن ها از جنس پلاستیک سخت می باشد به کار برده می شود تا از برق گرفتگی محافظت نماید.

7) کفش ایمنی نظامیان :

نظامیان از پوتین ها یا کفش ایمنی استفاده می کنند که ساق بلند و راحت باشد و زیره محکوم و قوی نیز داشته باشد و از چرم تهیه شود .

8) کفش ایمنی کوهنوردان و ورزشکاران :

این نوع از کفش ایمنی بسته به نوع مسیر و فصل استفاده ویژگی های متفاوتی دارند ، ولی از ویژگی های مهم آن ها ضد آب بودن و استحکام بالا و زیره قوی و مقاوم می باشد و همچنین این کفش ها دارای قابلیت حفظ دما و هوا خوری و رویه مناسب و لایه میانی مقاوم نظیر eav است که باعث می شود پا در برابر ضربات مقاوم باشد و کمتر احساس خستگی کند .

کفش ایمنی ورزشی

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با بازار کفش ایمنی در ارتباط باشید.

یکی از ویژه ترین محصولات بازار کفش ایمنی کفش ارک ، کفش ساتر ، کفش پیمان ، کفش الوند و کفش ایمنی زنانه است که با تماس گرفتن با ما میتوانید بدون تردید بهترین برند را انتخاب نمایید.

عضویت در خبرنامه بازار کفش ایمنی

جدیدترین پیشنهادات و بهترین مقالات را در ایمیل خودتان دریافت کنید

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.