معرفی کفش ایمنی متناسب انواع شغل

کفش ایمنی

رای کار های مختلف کفش ایمنی های متفاوتی وجود دارد که از لزومات کار می باشد و محافظت از پاهای افراد را برعهده دارد و متناسب با شرایط و ویژگی های آن کار طراحی می شود . زیره اکثر کفش های ایمنی از جنس پلی یورتان می باشد و در برابر مواد روغنی و نفتی ضد لغزش می باشند و فولادی در جلوی آن ها تعبیه می شود تا در برابر افتادن اشیا سنگین از پا ها مراقبت کنند . در زیر به بعضی از کفش های ایمنی که برای شغل های متفاوت طراحی شده اند اشاره می کنیم .

1) کفش ایمنی آتش نشانی :

از آن جایی که آتش نشانی از پر خطر ترین شغل ها محسوب می شود بنابراین افرادی که در این محیط ها کار می کنند باید از لباس ها و کفش ایمنی مناسبی استفاده کنند . رویه ی کفش های ایمنی مختص آتش نشانان ( کفش نسوز ) از چرم طبیعی می باشد و ضخامت آن 2.2 می باشد و مقاومت زیادی در برابر آتش دارند . کفش ایمنی آتش نشانان همچنین در برابر جریان الکتریسیته و برق عایق می باشد ، کفش های ایمنی آتش نشانان باید طوری طراحی شود که از نوک پا و انگشتان در برابر افتادن اشیا سنگین محافظت کنند که برای این امر نیز از فولادی در جلوی کفش استفاده می شود که قادر است وزن های زیادی تحمل کند و همچنین این کفش ها در برابر سوراخ شدن یا پارگی در اثر برخورد با اشیای تیز مقاوم می باشد.

2) کفش ایمنی معدن کاران :

کفش ایمنی معدنچیان ( پوتین حفاری ) به دلیل این که باید مدت زمان زیادی سر پا بیاستند و یا در محیط هایی که نا هموار می باشد قدم بردارند دارای خواصی می باشد که از خستگی پا ها جلوگیری می کند . کف کفش های معدنچیان مقاوم و با دوام می باشد و زیره ی قوی و محکمی دارد تا حین راه رفتن بین سنگ ها و کلوخ ها آسیب نبینند و چیزی در پا هایشان فرو نرود .

پوتین حفاری

3) کفش ایمنی جوشکاری و آهنگری :

جوشکاری و آهنگری از جمله شغل هایی می باشد که بسیار سخت می باشد و امکان پرتاپ ذرات داغ و سوزاننده بسیار زیاد است بنابراین علاوه بر لباس کار مخصوص جوشکاری از کفش ایمنی مناسب با این شغل باید استفاده کرد . این نوع از کفش ها مقاومت دمایی بالایی دارند و زیره بسیار مقاوم دارند که جنس آن از پلی یورتان می باشد که تا دمای 240 درجه سانتی گراد را تحمل می کنند و همچنین سر پنجه فولادی دارند و در مقابل روغن و اسید و بنزین نیز مقاوم می باشند .

4) کفش ایمنی افرادی که با مواد شیمیایی سرو کار دارند :

افرادی که با مواد شیمیایی سرو کار دارند از کفش ایمنی پلاستیکی استفاده می کنند که از آسیب ها و صدمات شیمیایی جلوگیری می کند .

5)کفش ایمنی کار با مواد خورنده :

برای شغل هایی که سر و کارشان ، کار با اسید و مواد خورنده می باشد کفش ایمنی پوشیده ای از جنس بوتیل طراحی می شود که در مقابل این مواد مقاوم هستند .

6) کفش ایمنی برق کاران :

مشاغلی که با برق سر و کار دارند کفش ایمنی مخصوصی که کف آن ها از جنس پلاستیک سخت می باشد به کار برده می شود تا از برق گرفتگی محافظت نماید.

7) کفش ایمنی نظامیان :

نظامیان از پوتین ها یا کفش ایمنی استفاده می کنند که ساق بلند و راحت باشد و زیره محکوم و قوی نیز داشته باشد و از چرم تهیه شود .

8) کفش ایمنی کوهنوردان و ورزشکاران :

این نوع از کفش ایمنی بسته به نوع مسیر و فصل استفاده ویژگی های متفاوتی دارند ، ولی از ویژگی های مهم آن ها ضد آب بودن و استحکام بالا و زیره قوی و مقاوم می باشد و همچنین این کفش ها دارای قابلیت حفظ دما و هوا خوری و رویه مناسب و لایه میانی مقاوم نظیر eav است که باعث می شود پا در برابر ضربات مقاوم باشد و کمتر احساس خستگی کند .

کفش ایمنی ورزشی

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با بازار کفش ایمنی در ارتباط باشید.

یکی از ویژه ترین محصولات بازار کفش ایمنی کفش ارک ، کفش ساتر ، کفش پیمان ، کفش الوند و کفش ایمنی زنانه است که با تماس گرفتن با ما میتوانید بدون تردید بهترین برند را انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
preloader