مراحل ساخت کفش ایمنی کدام اند؟ جذاب سازی پروسه ساخت کفش کار

ساخت کفش ایمنی

اشتراک گذاری این نوشته

مراحل ساخت کفش ایمنی در ایران و دیگر کشورهای جهان تقریبا شبیه به یکدیگر است. کفش های ایمنی از انواع کفش ها هستند که با توجه به نیازی که شما نسبت به آنها دارید، تولید می شوند. این نیاز شما ممکن است این کفش ها را به یکی از محبوب ترین بخش کار و فعالیت های روزانه شما تبدیل کند. شما با دانستن مراحل ساخت کفش ایمنی خواهید دانست که این کفش ها باعث می شوند تا شما بتوانید کمترین میزان خطا را در انتخاب بهترین مدل داشته باشید. از طرفی، اگر به این مراحل علاقه دارید، به هیچ وجه ادامه این مقاله از مقالات بازار کفش ایمنی را از دست ندهید.

علاقه یا نیاز؟ کدامیک دلیل دانستن مراحل ساخت کفش ایمنی هستند؟

دو سوال بسیار مهم اینجا مطرح می شود:

  • آیا شما به دانستن مراحل ساخت کفش ایمنی نیاز دارید؟
  • علاقه شما باعث شده است به دنبال دانستن مراحل تولید کفش های کار باشید؟

بهتر است پاسخ این دو سوال را به همراه سوال اول (یعنی علاقه یا نیاز) در قالب یک جمله ارائه کنیم. شما هم از لحاظ علاقه و هم از لحاظ نیاز، بهتر است به مراحل ساخت کفش ایمنی آگاه باشید. اگر علاقه داشته باشید که این خود فوق العاده است. شما می توانید با دانستن مراحل تولید کفش های کار، بیشتر و بیشتر درباره موضوعی که به آن علاقه دارید، بدانید. از طرفی، می توانید به دانستن این مراحل نیاز هم داشته باشید.

تصور کنید شما می خواهید با خرید کفش کار، فعالیت های کاری و روزانه خود را بهتر انجام دهید. این خود نیاز به این دارد که شما بتوانید آگاهی بیشتری نسبت به محصولی که قصد خرید آن را دارید، داشته باشید. از طرف دیگر، شما هنگامی که بتوانید نسبت به این مراحل آگاه تر شوید، می توانید کیفیت محصولات را در مرحله نهایی و هنگام خرید هم بهتر تشخیص دهید.

معرفی تمام مراحل ساخت کفش کار

مراحل ساخت کفش ایمنی و کفش کار در تمامی کفش ها تقریبا یکسان است. این مراحل در ابتدا از مواد اولیه شروع می شوند و در نهایت به ساخت نهایی محصول می رسند. معمولا این مراحل در اکثر کفش های کار و ایمنی یکسان هستند. در بررسی های مختلف مشخص شده است که این مراحل در شرکت ها با تولیدات با کیفیت بالا، با دقت بسیار بالا انجام می شود. بطور کلی، 8 مرحله اصلی برای ساخت کفش های ایمنی و کار وجود دارند:

1. طراحی طرح اولیه کفش کار

طرح اولیه همیشه دارای اهمیت است. این طرح اولیه است که نشان می دهد محصول نهایی شما چه شکل و ظاهری داشته باشد. علاوه بر این، نشان می دهد که این محصول برای چه خریدارانی مناسب تر است. از طرف دیگر، این نکته باید در نظر گرفته شود که اگر بخواهید طرح اولیه را از یک کفش در نظر بگیرید، باید به هدف ساخت محصول هم دقت کنید.

این مرحله از مراحل ساخت کفش ایمنی از مهمترین مراحل محسوب می شود؛ زیرا قرار است بنای اصلی کار باشد و دیگر اقدامات حول همین محور طرح اولیه بچرخند. از طرف دیگر، این طرح اولیه است که نشان می دهد محصول نهایی شما برای چه رده سنی و برای چه نوع استفاده ای مناسب است.

2. برش مواد زیر کار کفش و برش چرم

ساخت زیرلایه کفش از مقدماتی ترین مراحل در تولید و ساخت کفش های ایمنی است. در این مرحله، با استفاده از مواد مختلف زیره کفش، می توان لایه زیرین را ساخت. این لایه ممکن است پلی اورتان باشد، ممکن است دودانسیته باشد یا هر نوع جنس زیره دیگر. به هر حال، مهم این است که در ساخت انواع کفش ها، این مرحله باید با نهایت دقت انجام شود.

در این مرحله برش چرم برای دیگر قسمت های کفش کار هم انجام می شود. بطور کلی، این مرحله از مهمترین مرحله ها محسوب می شود؛ زیرا هم مواد زیر کار کفش اندازه گیری و بریده می شوند و هم چرم قسمت های مختلف برش داده می شود.

3. ساخت پستهایی (رویه کفش)

لایه های بعدی که روی بنای اصلی کفش (یعنی طرح اولیه و زیره) می آیند، می توانند جنس های متنوعی داشته باشند. معمولا با توجه به استفاده ای که قرار است از کفش به عمل آید، این لایه ها متفاوت خواهند بود. از طرف دیگر، این لایه ها هستند که نشان می دهند کفش شما در نهایت چه ظاهری خواهد داشت.

باید در نظر داشته باشید که این لایه ها که بعنوان پستهایی ساخته می شوند، باید دوخته شوند و به نحوی متصل شوند. این خود باعث می شود تا کفش استحکام بالایی داشته باشد. همچنین طول عمر بالای کفش ها هم به این لایه و لایه زیره، بسیار بستگی دارد.

4. قالب گیری کفش کار

در این مرحله قرار است تا قالب نهایی کفش کار گرفته شود. معمولا در مرحله قالب گیری باید دقت شود که کمترین میزان خطا وارد پروسه شود تا بیشترین دقت هم حاصل شود. در این مرحله، با دستگاه های قالب گیری مختلف، قالب نهایی کفش بصورت سه بعدی در می آید. این مرحله نشان می دهد که کفش چه سایز و ابعادی خواهد داشت.

5. اتصال سرپنجه کامپوزیت یا فولادی

در این مرحله، سرپنجه که می تواند کامپوزیت یا فولاد باشد، به قسمت های قبلی متصل می شود. در برخی از کفش ها که برای معادن ساخته می شوند، سرپنجه فولادی مورد نیاز است. برای برخی دیگر هم باید از سرپنجه کامپوزیت استفاده کرد. به هر حال، این مرحله از مراحل ساخت کفش ایمنی هم نیازمند دقت بسیار بالایی است تا بهترین کفش کار تولید شود.

6. مرحله رافینگ در ساخت کفش ایمنی

در این مرحله،  عمل رافینگ با استفاده از دستگاه های مخصوص انجام می شود. تصور کنید شما می خواهید انعطاف و مقاومت بالایی از کفش خود را بصورت همزمان دریافت کنید. این امر خود نیاز به مرحله رافینگ خواهد داشت. در این مرحله از مراحل ساخت کفش ایمنی، با استفاده از دستگاه های مکانیکی، بهترین عمل روی کفش ها انجام خواهد شد.

7. تزریق مواد پلی اورتان در زیره و تشکیل زیره کفش

این مرحله، با در نظر داشتن قالب و مواد لازم برای ساخت زیره کفش، آغاز می شود. در این مرحله از مراحل ساخت کفش ایمنی، بیشترین دقت روی همگن ریختن مواد برای تشکیل زیره کفش است. بازار کفش ایمنی با توجه به تخصصی که در ساخت زیره های رابر دارد، می تواند در این مرحله به شما ضمانت دقیق ترین تزریق برای ساخت زیره را ارائه دهد.

8. مرحله بسته بندی کفش کار

در این مرحله که بعنوان مرحله آخر شناخته می شود، می خواهیم بسته بندی کفش را انجام دهیم. کفش تا به اینجا بطور کامل ساخته شد. حال برای ارسال و رسیدن به دست مشتری، باید در بسته بندی مناسب تولید و عرضه شود. به همین خاطر، بسته بندی مناسبی باید برای آن طراحی و در نظر گرفته شود. این بسته بندی می تواند در نهایت باعث افزایش محبوبیت محصول در بازار هم شود.

جمع بندی

نیاز به دانستن مراحل ساخت کفش ایمنی شاید برای شما بسیار مهم باشد. مراحل ساخت کفش ایمنی در اکثر کفش ها و شرکت های تولید کفش یکسان است. این کفش ها که با نام های کفش کار و کفش ایمنی به بازار معرفی می شوند، تعیین می کنند که کفش شما می تواند چه میزان استفاده را به چه حد از کیفیت به شما ارائه دهد.

8 مرحله اصلی را برای ساخت کفش کار در این مقاله از مقالات بازار کفش ایمنی بررسی کردیم. این مراحل هستند که تعیین می کنند کفش شما برای چه کسانی مناسب باشد. علاوه بر این، این کفش چه ظاهر و چه کیفیتی خواهد داشت. همچنین می توان گفت که این مراحل در نهایت باعث می شوند تا تعیین شود که چه رده سنی برای چه نوع استفاده هایی، این کفش ها را خریداری خواهند کرد. بنظر شما، مهمترین مرحله از بین مراحل ساخت کفش کار کدامیک است؟

عضویت در خبرنامه بازار کفش ایمنی

جدیدترین پیشنهادات و بهترین مقالات را در ایمیل خودتان دریافت کنید

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *