متریال های مشترک کفش ایمنی مردانه و کف ایمنی زنانه

اشتراک گذاری این نوشته

همواره طی طول تاریخ انسان ها در بسیاری از کار ها بصورت گروهی عمل میکنند که بیشتر شاهد ادغام زنان و مردان در عرصه های کار را شاهد هستیم که نسبت به هر فعالیتی طبیعتا انسان به ابزار و تجهیزاتی نیاز دارد که یکی از این ابزار ها و تجهیزات کفش ایمنی هست . متریال های مشترک کفش ایمنی مردانه و کف ایمنی زنانه در بسیاری از موارد با وجود اند تفاوتی در شکل ظاهری از حساسیت یکسانی برخوردارند.کفش ایمنی از نظر تاریخی هر کفشی است که برای محافظت از انگشتان و کف پا با استفاده از تدابیری به عنوان یک کفش ایمنی ساخته شده باشد. در ابتدا ،سرپنجه کفش ایمنی از فولادی ساخته می شدند و “کفش ایمنی سرپنجه فولادی” نامیده می شد ، اما در حال حاضر ، کفش های ایمنی ساخته شده با آلیاژ آلومینیوم ، کفش ایمنی سر پنجه کامپوزیت و فیبر کربن را بع عنوان محافظ انگشتان پا تولید میشود. این کفش های ایمنی در اصل فقط برای محافظت از انگشتان پا ساخته شده بودند و بر اساس استانداردهای ANSI (موسسه استاندارد ملی آمریکا) آزمایش شده بودند ، اما سپس استانداردهای کفش ایمنی به ASTM (استانداردهای آزمایش و مواد آمریکایی) منتقل شد.

در طول سالها ، کفش های ایمنی به چندین نوع و کارایی در صنعت تولید شده اند .کفش ایمنی در انواع تکنولوژی تخصصی تولید شده اند که از آنها خواسته می شود با حساسیت زیادی از انگشتان پا کارگران محافظت کنند. خطر الکتریکی برای محافظت از کارگران در برابر شوک الکتریکی که به کفش ایمنی عایق برق مشهور ،  کفش ایمنی ضداستحکاک که باعث کاهش تجمع بار الکتریکی ساکن در کارگران می شود، مقاوم در برابر سوراخ شدن جلوگیری از سوراخ شدن کف زیره پیو،زیره تی پیو،زیره چرمی،زیره رابر، مقاوم در برابر حرارت که پا را از محیط گرم محافظت می کند و به کفش ایمنی نسوز مشهور هستندو مقاوم در برابر لغزش که خطرات لغزش را کاهش می دهد که به کفش ایمنی ضدلغزش مشهور.

در کل هر کفشی که پاهای انسان را از عموم خطرات حفظ نماید را کفش ایمنی میتوان طلقی کرد

متریال های مشترک کفش ایمنی مردانه و کف ایمنی زنانه عبارتند از ایمنی، راحتی، طول عمر بالا، حفاظت در برابر سوختگی و عایق برق بودن

ایمنی و امنیت

یکی از پروتکل های اصلی در مورد خرید کفش ایمنی این است  که شما ویژگی های یک کفش ایمنی و استاندارد خوب را بشناسید تا بتوانید کفش ایمنی استاندارد را انتخاب کنید. ویژگی کلیدی کفش ایمنی استاندارد بین المللی تایید شده، این است که انگشتان پا قادر به تحمل یک فولاد غول پیکر با وزن 20 کیلوگرمی به طور عمودی از یک متر ارتفاع باشد و همچنین 200 ژول از انرژی جنبشی بتواند جذب کند و انگشتان سالم بماند.

راحتی و بهداشت و آنتی باکتریال

علاوه بر امن بودن، کفش ایمنی باید راحتی کاربر را جبران کند زیرا کارگران اغلب به مدت طولانی باید با انها سرپا بیاستند و کار کنند. ویژگی های راحتی یک کفش عبارتند از:

 مواد کفش که  تمام سطح کفش را می پوشاند تا در برابر اب ودما پا را حفظ نماید و مواد پوششی باید راحت باشند. یک کفش ایمنی استاندارد باید پشتیبانی پایه و قوس، انعطاف پذیری، پاشنه پا و جذب ضربه پاشنه را فراهم کند تا از فشار آمدن بر روی مفاصل و ضعیفی پشم جلوگیری کند.

طول عمر کفش ایمنی

کفش ایمنی استاندارد عمدتا از چرم گاو یا بوفالو (چرم نیمه سنگین)ساخته می شوند. کفش های چرمی دارای دوام زیاد و عمر مفید زیادی می باشند. کفش های ایمنی با جنس چرم  نسبت به جنس های دیگر دیرتر فرسوده می شوند و طول عمر زیادی دارد.

مزایای اساسی کفش های ایمنی استاندارد در محل کار

متریال های مشترک کفش ایمنی مردانه و کف ایمنی زنانه باعث شده است تا در سراسر جهان، تقریبا 25 درصد از موارد ناتوانی در محل کار به علت یک یا چند نوع صدمه به پا است. علت اصلی و اولیۀ مقصر بودن در معرض قرار گرفتن در معرض یک محیط کار خطرناک در غیاب هر گونه وسیله محافظتی برای کفش هایی است که به علت آسیب های پا اتفاق می افتد.

پیشگیری از حوادث در کار

لغزش های غیرقابل پیش بینی در ارتفاع و مکان های خیس و خاکی ها، بیرون آمدن یا افتادن رویدادهای ناخوشایند است که می تواند در هر محل کار اتفاق بیفتد و در نتیجه باعث ایجاد حوادث زیادی در سال می شود. بسیاری از کسب و کارها می توانند اقداماتی مانند تشکیل اقدامات سختگیرانه ی  یا و نصب نوارهای ضد لغزش را برای کاهش شدید خطرات ناشی از این حادثه انجام دهند ولی با این اوضاع باز هم نسبت با عوامل محیطی خطراتی کارکنان را تهدید می کند. با این وجود، جایگزینی برای کفش ایمنی مناسب وجود ندارد که حفاظت بیشتری را در برابر، سقوط و لغزش فراهم کند. کفش ایمنی با مقدار خوبی از کشش می تواند اصطکاک را کاهش دهد و به جلوگیری از افت در محیط های لغزنده کمک کند.

حفاظت در برابر سوختگی

سوختگی های خطرناک از آتش سوزی های صنعتی نفتی همیشه می تواند در تقریبا هر محل کار رخ دهد . کفش ایمنی ساخته شده از مواد محکم و با دوام می تواند از سوختگی های تند و زننده از تکه های شیمیایی، تکه های فلزی و سایر مواد خطرناک که می توانند آسیب برسانند جلوگیری نماید.

گرم نگه داشتن پا در آب و هوای شدید سرد یا کفش ایمنی تابستانی برای روز های گرم

در بعضی از نقاط صحراها و کوه ها برای نصب دکل و کارهای عمرانی، آب و هوای سرد خشن ممکن است به آسیب هایی مانند نیش های یخ زده و هیپوترمی منجر شود و این خطرات را نباید نادیده گرفت. کارکنان شاغل در خارج از کشور در طول زمستان های خشن سخت در معرض خطر هستند و کارکنانی که در یک محیط یخ زده کار می کنند.ویژگی خوبی که یک کفش ایمنی استاندارد باید دارا باشد همین مورد است که پاها را از سرما محافظت نماید که سعی می شود از خز در داخل کفش ها استفاده شود.

مقاومت در برابر خستگی

خستگی می تواند مشکل بزرگی برای کارگرانی باشد با سطوح سختی مانند بتن و .. کار می کنند. عضلات پا، پشت و سایر قسمتهای مهم بدن می توانند خسته شوند، به ویژه هنگامی که کارکنان کفش مناسب را نمی پوشند. استاندارد کفش ایمنی این امکان را فراهم می کند که هر گونه فشاری غیر ضروری بر مچ پا کارگران را کاهش دهد.

نجات دهنده در برابر خطرات برق

کارگران در معرض شوک الکتریکی بالقوه از مدار کوتاه و غیره قرار دارند. برای کاهش احتمال تصادف الکتریکی، کفش های ساخته شده از چرم، لاستیک یا دیگر مواد که باعث تخریب الکتریکی می شوند، می توانند از این نوع خطرات کارگران را محافظت نمایند.

عضویت در خبرنامه بازار کفش ایمنی

جدیدترین پیشنهادات و بهترین مقالات را در ایمیل خودتان دریافت کنید

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.