تجهیزات ایمنی و آتش نشانی

تجهیزات ایمنی آتش نشانی

اشتراک گذاری این نوشته

آتش نشانی از شغل های سخت و حساس می باشد و آتش نشان افراد بسیار زحمت کش و فداکاری می باشند که گاهی برای نجات جان و مال مردم تا پای جان می روند .
کار های آتش نشانان گستره وسیعی دارد و فقط شامل خاموش کردن آتش نمی باشد بنابراین نیاز به تجهیزات و لوازم ایمنی زیادی دارند تا هم بتوانند وظایف خود را به خوبی انجام دهند و هم اینکه به خودشان در حین انجام کار آسیب نرسد.
شغل آتش نشانان عملیات اطفاء حریق و امداد نجات می باشد و لوازم ایمنی مناسب از بروز خطرات و حوادث جلوگیری می کند.

تجهیزات ایمنی و آتش نشانی :

در این جا لازم می باشد که به بعضی از وسایل و تجهیزات که برای ایمنی آتش نشانان به کار برده می شود اشاره نمود.

خودرو ها و ماشین آلات در تجهیزات ایمنی و آتش نشانی :

وقتی محلی آتش می گیرد ممکن است هر لحظه آتش گسترش یابد و با وسیله های ساده نمی توان آن را خاموش نمود بنابراین برای اطفاء حریق نیاز به طیف گسترده ای از ماشین آلات و خودرو ها می باشد . این خودرو ها انواع متفاوتی دارند از قبیل خودرو های سبک و نیمه سنگین و سنگین که بر حسب گستردگی آتش در محل حضور پیدا می کنند . خودرو های آتش نشانی از مهم ترین تجهیزات آتش نشانان می باشد که مجهز به تانکر های آب و کپسول های خاموش کننده آتش و نردبان هایی است که برای ارتفاعات به کار برده می شود .
خودرو های سبک که شامل سواری های ساده یا استیشن و وانت هستند و خودرو های نیمه سنگین و سنگین شامل کامیون های دو محوره یا سه محوره و یا کامیون ها یا تریلر های سه محور به بالا و خودرو های پشتیبانی ویژه و .. می باشند.

پیشنهاد دیدن لباس کار در سایت صنعت پوش را به شما می‌دهیم.

کپسول های آتش نشانی :

دستگاه هایی هستند که برای خاموش کردن آتش به کار برده می شوند . این کپسول ها اساس کار آتش نشانان می باشد ولی لازم هست که در ساختمان ها و یا حتی خودرو های فردی هر کس وجود داشته باشد تا اگر اتفاقی افتاد و یا ماشین آتش گرفت تا قبل از رسیدن آتش نشانان با آن ها کمی آتش را کنترل نمود و یا خاموش کرد . کپسول های آتش نشانی خود انواع متفاوتی دارند که می تواند شامل محتوی کف یا گاز یا مواد هالوژنه باشد .

کفش نسوز

ماسک اکسیژن :

ماسک های اکسیژن ماسک هایی می باشند که گاز اکسیژن تنفسی را از مخزن به شش ها منتقل می کنند . این ماسک ها دو نوع می باشند که یکی از انواع آن ها می تواند تنها دماغ و دهان را بپوشاند و دیگری کل چهره را می پوشانند که آن ها هم بر حسب شرایط استفاده می شوند . جنس ماسک های اکسیژن می تواند پلاستیک ، سیلیکون و یا کائوچو باشد .

دستکش های ایمنی :

دستکش های ایمنی از وسیله های بسیار کاربردی برای آتش نشانان می باشند که حتما باید به کاربرده شود و بیش از 60 درصد حوادث مربوط به استفاده نکردن از آن ها می باشد .
دستکش های ایمنی دست ها را در مقابل خطراتی از قبیل سوختن و برق گرفتگی و تماس با مواد شیمیایی و پارگی و بریدگی و … محافظت می کنند و چون انواع متفاوتی دارند باید در شرایط خاص از دستکش های مخصوص به همان شرایط استفاده کرد .

کفش های ایمنی :

کفش ایمنی ( کفش نسوز ) از دیگر تجهیزات و لوازم کارکنان آتش نشانی می باشد و به اندازه ی دستکش ها اهمیت دارند و باید حتما از نوع مناسب و ایمنی آن استفاده نمود این کفش ها پاهای کارکنان را در مقابل خطراتی از قبیل سوختن و افتادن اشیا سنگین و فرو رفتن اشیا تیز و برنده و همچنین برق گرفتگی و لغزندگی محافظت می کنند و به کارکنان آتش نشانی این امکان را می دهد که بتوانند در جاهای حساس حضور پیدا کنند بدون این که پا هایشان آسیب ببیند یا گرما به داخل کفش و پا های آن ها نفوذ پیدا کند . کفش ایمنی نیز انواع مختلفی دارد که برای کارهای مختلف به کار برده می شوند .

یکی از ویژه ترین محصولات بازار کفش ایمنی کفش ارک ، کفش ساتر ، کفش پیمان ، کفش الوند و کفش ایمنی زنانه است که با تماس گرفتن با ما میتوانید بدون تردید بهترین برند را انتخاب نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با بازار کفش ایمنی در ارتباط باشید.

عضویت در خبرنامه بازار کفش ایمنی

جدیدترین پیشنهادات و بهترین مقالات را در ایمیل خودتان دریافت کنید

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.